door Peter Donk
SLIEDRECHT – De vraag om geplaatst te worden in zorginstelling ASVZ is zo groot, dat de organisatie kampt met een wachtlijst. Zo’n 400 mensen willen in aanmerking komen voor plaatsing. “Zij wonen nu thuis bij hun ouders, familieleden of verzorgers”, zegt Jaap de Gruijter, voorzitter van de Raad van Bestuur dinsdag 30 mei 2023 tegen online krant Sliedrecht24.
ASVZ-locatie Merwebolder aan de Touwbaan. De hoofdlocatie en ook de grootste locatie van de instellingsorganisatie. (© Archieffoto RPAS Peter Donk / Dronetv.nl)
Het gaat om de totale lijst wachtenden voor plaatsing op een ASVZ-locatie in Nederland. De organisatie telt zo’n 6.000 medewerkers, maar nu al staat vast dat plaatsing van nieuwe mensen ook het aantrekken van zorgpersoneel betekent.
Nieuwe zorgmedewerkers
Personeel behouden en nieuw personeel vinden, is op dit moment ook een opgave. De Gruijter: “De wachtlijst is de eerste zorg, dan ruimte en zorgmedewerkers. Je kan wel zeggen dat de factor ‘mens’ het grootst is. Ik zie het als een hoofdopgave om onze medewerkers vast te houden en tegelijkertijd nieuwe medewerkers te zoeken.” De Gruijter beseft dat ook andere zorginstellingen in dezelfde vijver zoeken. “Je hebt weleens zorgmedewerkers, die langer met hun cliënten willen werken. Bij ons wonen mensen soms veertig of vijftig jaar. Dan zie je soms mensen uit de ouderenzorg komen die voor een langere werkrelatie met onze cliënten kiezen”, zegt De Gruijter. ASVZ heeft een lange traditie in het opleiden van zijinstromers. De Gruijter: “Iemand die werkzaam was bij een bouwmarkt, als juffrouw op een school of iemand die werkte in de accountancy en nu bij ons werken.” De vraag naar personeel blijft aanhoudend groot.
Vacatures
Veel uitbreiden kan er in Sliedrecht niet meer. Maar er is positief nieuws. Binnenkort zijn er 48 woningen klaar. “Daarvan zijn er 24 voor mensen die hier nieuw komen wonen”, licht De Gruijter toe, “In de andere 24 komen huidige bewoners. De 24 woningen die vrij komen, worden gerenoveerd. Ook dit doen we in stappen, want we moeten wel voldoende zorgmedewerkers hebben. Voor ASVZ is het geen eenvoudige opgave. “Gemotiveerde medewerkers kunnen we goed gebruiken. Ze worden intern opgeleid”, legt De Gruijter uit. Voor wie werk of ander werk zoekt? De lijst met vacatures is lang. Met de vakantieperiode in aantocht worden ook vakantiewerkers gezocht.
Ik wacht op een huisje van asvz
Onze zoon woont 40 jaar bij ASVZ.
Al die jaren is hij liefdevol en deskundig begeleid.
Een mooi job, je medemens verzorgen en waar mogelijk de levenskwaliteit verbeteren. Een baan die ook jezelf verrijkt
Dat is waar ASVZ niet goed in is, personeel behouden en waarderen.
Om je personeel te behouden zal je o.a. het salaris moeten verhogen, werkdruk verlagen, afgeschafte toeslagen weer terug invoeren.