SLIEDRECHT – Veel inwoners in Sliedrecht zijn na de onthullingen ongerust over de PFOA-zaak DuPont. Dat blijkt donderdag 7 april 2016 uit reacties op sociale media op artikelen van Sliedrecht24. Aanleiding is de grote hoeveelheid PFOA, dat is gevonden in het bloed van 2 bewoners uit Dordrecht, die niet ver van de fabriek woonden, waarover het AD berichtte.
De PFOA-zaak DuPont houdt de gemoederen in het Baggerdorp bezig na de bekendmaking dat bij 2 mensen in het bloed een verhoogde waarde van de stof is gevonden. (Foto Sliedrecht24)
Der één schrijft op Facebook: “Wat moet of mag ik dan nu wel doen? Ik woon al 28 jaar op Baanhoek, woonde 21 jaar in Dordt. Denk wel buiten de gevarenzone daar maar fiets regelmatig heen en weer dus langs DuPont, En wat denk je van HVC voorheen GeVuDo? Ruikt ook lekker. De mensen uit het bloedonderzoek wonen buiten het risicogebied. Wij wonen er toch echt wel in. Wat nu?”
Geen brief
Een ander concludeert: “De combinatie DuPont en vuilverbranding lijkt me inderdaad niet gezond in Sliedrecht.” “Hoe zit dat met oud bewoners? Ik heb vanaf mijn 4e tot mijn 30ste daar gewoond in de Werenbuurt in sliedrecht en velen met mij. Moeten wij nu ook ons bloed laten testen? En waarom krijgen wij geen brief daarover, terwijl de huidige bewoners die wel krijgen?”, schrijft een vrouw op Facebook.
Helemaal mee eens. De pannenkoekenfabriek ruik ik ook nog weleens op oost, dus lijkt mij als leek dat C8 wel iets verder verspreid is als de blauwe zone.
Ook de vuilverbranding heeft jarenlang diverse vergunningen overtreden, afgegeven n.b. door de provincie, toen ook mede eigenaar 🙂
Ik wil eigenlijk ook een bloedonderzoek, al is het maar als geruststelling.
Ik vind dat heel Sliedrecht e.o. een hrief moeten krijgen. Die vuile damp stopt niet bij de zone die aangegeven wordt……!!