SLIEDRECHT – Bewoners van flats Reiger, Ibis en De Hooghe Dijck aan de Reigerlaan kunnen vanaf woensdag 7 september 2022 meedoen aan buurtactiviteiten, zoals koffieochtenden, creatieve activiteiten of een high tea. Cliënten en medewerkers van Gemiva organiseren deze activiteiten iedere twee weken.
Op de foto de locatie van leer-, werk- en activiteitencentrum Variant Sliedrecht aan de Nicolaas Beetstraat. Cliënten en medewerkers van Gemiva willen de komende weken een bijdragen leveren aan onderlinge contacten tussen bewoners van deze flatgebouwen. (Archieffoto Hans van der Aa / Sliedrecht24)
Een initiatief van de twee Sliedrechtse Gemiva-locaties voor mensen met een beperking: woonlocatie De Hooghe Dijck en leer-, werk- en activiteitencentrum Variant Sliedrecht. Gemiva is er voor kinderen en volwassenen die door een handicap, chronische ziekte of een andere beperking, tijdelijk of langdurig, zorg of begeleiding nodig hebben. Gemiva is actief op 220 locaties in de provincie Zuid-Holland.
Verschillende activiteiten
Het programma van het najaar is deze week verspreid onder de bewoners van de flats. Bewoners van de drie flats zijn tussen 10.00 – 11.30 uur welkom om koffie te komen drinken. Van 12.00 – 14.30 uur is er soep. “We hopen dat we veel bezoekers mogen ontmoeten bij deze eerste activiteit”, zegt Brenda Rietveld, begeleider in leer-, werk- en activiteitencentrum Variant Sliedrecht. Komende maanden zijn er verschillende activiteiten. Rietveld: “Voor elk wat wils, is het idee. Er staan er onder andere creatieve activiteiten op het programma. In de herfst maken we bijvoorbeeld pindapoppetjes en in december doen we een workshop Kerstlabels. Ook organiseren we een high tea, een bingo en een wintermarkt. Iedereen kan inschrijven op de activiteit die hem of haar aanspreekt.”
Kosten
Deelnemers betalen een kleine bijdrage om mee te doen aan de activiteiten. Die varieert van twee tot vier euro. De eerste activiteit, komende woensdag 7 september 2022, is gratis.