SLIEDRECHT – Om regie te houden op de ontwikkeling van Sliedrecht-Noord en Sliedrecht Buiten, vestigt de gemeente Wet Voorkeursrecht Gemeenten (WVG) op gronden in het gebied. Daarmee krijgt de gemeente een voorkeurspositie op de grondmarkt.
Volgens de gemeente Sliedrecht ‘een belangrijke en noodzakelijke stap’ om de volgens de gemeente ‘nieuwe, groene woonwijk en het sport- en recreatiecomplex’ te bouwen. (© Foto RPAS Peter Donk / Dronetv.nl)
Het voorkeursrecht regelt dat grond die te koop komt, eerst aan de gemeente wordt aangeboden. Hiermee voorkomt de gemeente dat grondprijzen stijgen door (soms speculatieve) aan- en verkoop van grond. Of ongunstige versnippering van eigendom. “Het vestigen van het voorkeursrecht dwingt eigenaren niet tot verkoop. Zij beslissen zelf of zij grond willen verkopen. Alle grondeigenaren in het gebied, hebben hierover donderdag 3 oktober een brief ontvangen”, bericht de gemeente Sliedrecht.
Plannen
Sliedrecht bouwt aan een nieuwe plaats om te wonen, werken, te sporten en te leven. In de nieuwe wijk Noord komen ten minste 1.750 nieuwe woningen met bijbehorende voorzieningen. Gemeente: “Woningen die hard nodig zijn voor jong en oud. Sliedrecht-Buiten wordt een belangrijk sportief knooppunt waar ruimte is voor sportverenigingen. Ook komt er een wandelgebied, parkeervoorziening en horeca.”
Stukken ter inzage
De besluiten en alle stukken over het voorkeursrecht liggen tot en met donderdag 14 november 2024 ter inzage in het gemeentekantoor. Ze zijn ook hier online of hier online te vinden.
Beste Klaas vd Herik, ik denk dat u mijn naam verward met Simone, dat hoor ik vaak. Simone en ik kennen elkaar ook niet.
Ik ben het wel eens met haar reactie op dit artikel.
Ik zou daar zelf niet willen wonen zoals de gemeente het voor ogen heeft. Dan zou ik kiezen om Sliedrecht te verlaten.
Natuurlijk gun ik kinderen en kleinkinderen een woning, een bestaansrecht. Maar aan het huidige systeem kan ook gesleuteld worden om woningen te creëren.
Aangaande dit artikel kan ik mijn reactie niet zo goed onderbouwen.
Maar ik snap werkelijk niets van de werkwijze van het college en de gemeenteraad.
Ik vind het een slecht voorbeeld voor ons allen hoe we met elkaar behoren om te gaan.
Jeannette
Of voor woningen voor jou kinderen en mijn klein kinderen.
John, ja, zo lees ik het ook. Het gaat om 7 percelen. Een nieuw, moderner sportcomplex voor voetbal, tennis en misschien meer op deze nieuwe locatie lijkt me positief.
Even los gezien van de vraag wat ik vind van Sliedrecht-Noord en het doldwaze viaduct even de feiten. De grond waar het in dit geval over gaat betreft niet de Noord-Zuidverbinding of Sliedrecht-Noord. Maar Sliedrecht Buiten, ofwel de plaats waar de voetbalvelden moeten komen. Zie de tekening die bij het collegebesluit zit. Als ik ernaast zit hoor ik het wel.
Ik snap echt niet waar de gemeente mee bezig is. Geen grond en toch al veel geld aan onderzoeken uitgeven. Totaal geen zekerheid wanneer ze grond in bezit krijgen en zo zijn er nog veel zaken die nog helemaal niet op orde zijn. Net als creatief centrum, ontruimen die boel. Nu blijkt het nog jaren leeg te staan zonder sloopvergunning. Terwijl de inwoners nog lang gebruik hadden kunnen maken van dit gebouw. Hele wilde plannen allemaal, maar komt niets van terecht. En maar geld verspillen, want zo zijn er nog meer projecten op te noemen. Met alle respect, maar waar zit het verstand van de gemeenteraad!!
Hoe kan het dat er budgetten gecreëerd worden voor noord zuid verbinding terwijl de grond nog niet daadwerkelijk in handen is, toegezegd is?
Straks krijgen we dezelfde conclusie als het winklerplein, kan niet gerealiseerd worden, maar we zijn wel een paar miljoen armer, geld wat op een andere manier geïnvesteerd had kunnen worden.
Jullle hebben de grond niet??
Je gaat toch geen noord zuid verbinding maken zonder grond, zonder vergunningen, zonder toestemming Rijkswaterstaat, zonder goedgekeurde bodem ivm veen en PFas?
Waar staat zwart op wit dat de projectontwikkelaars mee betalen ? Aangezien 1 juli niets is toegezegd.
Ook staat er nergens zwart op wit dat de nieuwe woningen aan Sliedrechters worden verhuurd of verkocht.
Voor wie gaan jullie bouwen? Voor ego of voor Sliedrecht?