SLIEDRECHT – Het Nationaal Baggermuseum laat zaterdag 15 april 2017 films zien van verschillende offshore projecten. Er zijn twee voorstellingen, om 11.00 uur en 14.00 uur.
Het voorbereiden van de zeebodem, het aanleggen van kabels en pijpleidingen, het maken van een fundering, dat zijn hele belangrijke werkzaamheden voor de offshore baggeraars. (Foto Bob Rekelhof / Sliedrecht24)
In de pauze kan je eventueel huisgemaakte soep en/of vers belegde broodjes krijgen in het museum.
Werk op zee
Heeft u er wel eens bij stilgestaan dat je niet zomaar een boorplatform of een windmolen op de zeebodem kunt plaatsen? Zonder fundering spoelt de grond onder de poten heel snel weg. En dat je niet zomaar een pijpleiding of een kabel in de zee kunt leggen? De zeebodem is namelijk geen keurig egaal zandbed, maar bestaat uit zand, grind, kuilen en gaten. En verandert voortdurend door de stroming van het water. Als je daar zonder voorbereiding een kabel inlegt, zal die snel beschadigd zijn. Het exacte programma vindt u op de website van het Nationaal Baggermuseum.