Debat met minister Van Nieuwenhuizen over uitstoot giftige GenX en PFOA

DEN HAAG / SLIEDRECHT – In de Tweede Kamer is donderdagavond 16 mei 2019 een plenair debat met minister Cora van Nieuwenhuijzen (VVD) van Infrastructuur en Waterstaat over de uitstoot van giftige PFOA en GenX stoffen. Dat bericht dinsdag 7 mei 2019 PvdA Sliedrecht. 

Daarin komt volgens de PvdA ook zeker het zeer omstreden voornemen ter sprake van de minister om Chemours vergunning te verlenen om deze stoffen ook rechtstreeks in de rivier Beneden-Merwede te mogen lozen. (Foto ministerie van I & W)

“Daarmee gaan we er hier in de regio immers niet op vooruit, maar op achteruit. De PvdA Sliedrecht heeft contact met verschillende Tweede Kamer leden van de PvdA om ook daar de wekelijkse grond-terugstort-actie vanuit Sliedrecht onder de aandacht van de minister te brengen, alsmede de groeiende en broeiende onvrede van onze dorps-bewoners over het gesol met onze gezondheid”, zeggen fractievoorzitter Anton van Rees (PvdA) en Joop Keesmaat. Enkele Sliedrechtse PvdA leden zijn voornemens om het debat in Den Haag bij te wonen en zo mogelijk ook vaste afspraken te maken met fractievoorzitter in de Tweede Kamer Lodewijk Asscher (PvdA) en andere kamerleden om de “grond-terugstort-actie” bij te wonen.

2 gedachten over “Debat met minister Van Nieuwenhuizen over uitstoot giftige GenX en PFOA”

  1. Op de dag dat er informatie kwam dat de minister voornemens is deze vergunning te verlenen heeft de fractie van D66 Sliedrecht al vragen gesteld aan de tweede kamer fractie. Wij hebben er het volste vertrouwen in dat deze ook aan de minister worden gesteld.

  2. Het is een goede zaak om de krachten in de Sliedrechtse Raad te bundelen en een verhaal richting Den Haag te houden. Wie neemt in de Raad daartoe het initiatief? Misschien goed om daar achteraan te gaan!

Plaats een reactie

*=Verplicht veld