De Kort verlaat komende zomer Rivas Zorggroep

GORINCHEM / REGIO – Begin juli 2016 gaat Pieter de Kort weg bij de Rivas Zorggroep. Hij heeft dan bijna 17 jaar leiding gegeven. De Raad van Toezicht heeft de werving van een nieuwe voorzitter voor de Raad van Bestuur inmiddels in gang gezet. 

Pieter de Kort: “De invoering van een nieuwe organisatiestructuur en de benoeming van vier nieuwe directeuren per 1 juni 2016 is een goed en logisch moment om ruimte te maken voor een opvolger. Zo kan Rivas een frisse start maken met een nieuw team. Voor mij persoonlijk is het ook tijd voor nieuwe activiteiten.”

Daarbij wordt al rekening gehouden met het feit dat de fusie met het Albert Schweitzer ziekenhuis op termijn zijn beslag krijgt. De nieuwe Rivas-voorzitter zal dan lid van de nieuwe gezamenlijke Raad van Bestuur worden.

Nieuwe diviesies
Tijden veranderen, het financiële klimaat wordt killer en het zorglandschap complexer. Om snel en trefzeker te kunnen blijven inspelen op deze veranderingen wordt een slagvaardiger structuur ingevoerd met vier nieuwe divisies; ziekenhuiszorg, thuiszorg, langdurige zorg en kortdurende zorg. De afgelopen maanden heeft Rivas een reorganisatie in gang gezet. Rivas is de afgelopen 10 jaar zeer succesvol geweest in ketenkwaliteit, cliëntgerichtheid en bedrijfsvoering. Dat gebeurde in een relatief stabiele omgeving.

Plaats een reactie

*=Verplicht veld