In hoeverre hecht je als woningcorporatie waarde aan plezierig wonen? Je belooft het wel op de website van je organisatie, maar biedt het niet. Je doet er ook niets aan om de situatie te verbeteren?
Huurwoningen van de woningcorporatie, die schrijft op haar website onder een tussenkop ‘Plezierig wonen’, dat het belangrijk is dat haar huurders plezierig wonen en een fijn en betaalbaar thuis hebben.’ (© Foto RPAS Peter Donk / Dronetv.nl)
Bijna twee jaar volgen wij als onlinekrant Sliedrecht24 een gezin, dat wordt geterroriseerd door de naaste buren. Zij deden de eerste melding aan de woningcorporatie al ver daarvoor op zaterdag 25 juni 2016.
Daarbij is de spanning zo hoog opgelopen dat het eigenlijk onleefbaar voor hen is geworden. Waarbij noch de woningcorporatie, noch de politie ingrijpt. Waarbij de situatie verschillende keren volledig uit de hand is gelopen, waarbij tevergeefs door de familie wordt aangeklopt, de burgemeester weet het, hulp van politici wordt gevraagd, onlangs de kwestie zelfs bij de wethouder Wonen is neergelegd. Allemaal zijn ze al weken of soms al erg lang op de hoogte!
Een familie die ten einde raad is! Niet meer normaal kan leven. Bang is om naar buiten te gaan, de vrouw en haar kinderen bijna dagelijks met ernstige overlast te maken hebben, omdat de buurvrouw mogelijk te diep in het glaasje heeft gekeken, het gezin geen uitweg meer weet en de kinderen uit angst in hun broek plassen.
Niemand grijpt in!
De woningcorporatie is al zeer lange tijd op de hoogte!
Deze verhuurder is het grootste verwijt te maken, omdat die is geïnformeerd en niet ingrijpt.
Meldingen zijn er in overvloed!
De familie heeft al geruime tijd last van huisvredebreuk, ingeslagen ramen, sop dat over de schutting van het balkon wordt gegooid, kinderen die hier psychisch onder lijden en een moeder die niet meer weet waar ze goed aan doet om de kinderen te beschermen. Afgelopen zondag was de vrouw met haar kinderen zelfs zo bang dat ze de politie niet durfde te bellen! En contact zocht met Sliedrecht24.
De mensen die de situatie kennen, weten waar het om gaat. Ze werken bij de gemeente Sliedrecht, bij de politie, bij de woningcorporatie…, maar niemand doet wat. Niemand! Niemand…
Deze column is lang uitgesteld. Lang. Want er zou wat moeten gebeuren. Hulp!
Je zou maatregelen moeten nemen tegen deze overlastgevers. En wel onmiddellijk. Dan maar uitkijken naar een andere woonlocatie, want de geplaagde familie wil blijven wonen waar ze wonen.
Geef deze familie rust. Het kan zo niet langer.
Nu is het nog een column.
Het is wachten op een groot artikel op Sliedrecht24.
Dan volgt naming and shaming!
Laat het zover niet komen!
Dit kan je als woningcorporatie niet maken als je plezierig wonen aanbiedt !
Het kan niet langer binnenskamers blijven.
Peter Donk
redactie Sliedrecht24
Let op! Een column bevat altijd een mening en mag prikkelen. Dit artikel staat dan ook op de pagina Opinie. Elke lezer mag een column aandragen (let op de column is echt een column en geen ingezonden brief.