SLIEDRECHT – Wat deelde wethouder Hanny Visser (PRO Sliedrecht) uit het college met de fractievoorzitter van haar partij Timo Pauw over het Recreatief Knooppunt Sliedrecht (RKS). Zowel de wethouder als de lokale partij zijn – en dat is algemeen bekend – tegen RKS zijn. Het CDA had vragen over het individueel stemgedrag in het college en het delen daarvan buiten de deur van de B&W-kamer.
Fractievoorzitter van het CDA Ton Spek (Foto CDA Sliedrecht)
De partij PRO Sliedrecht communiceerde op sociale media dat ‘hun wethouder’ in het college tegen had gestemd. Fractievoorzitter Ton Spek (CDA) vond het gek dat de partij rond bazuinde over een wethouder die tegen is, maar niet tegen stemde. Dat bleek uit een uitleg door burgemeester Bram van Hemmen (CDA). “De betrokken wethouder was aanwezig, maar heeft gezwegen”, stelde burgemeester Van Hemmen in een reactie, “De deur was dicht toen we dit bespraken. Er ligt geen geheimhoudingsplicht op. Er is geen bezwaar om dit te delen met de fractievoorzitter.” Ton Spek zette vraagtekens bij de verklaring.
Uit de school geklapt
“Dat er tussen fracties van de coalitie afspraken gemaakt zijn over onderwerpen waar men – laat ik het zo noemen – het eens is over de zaken waarover ze het oneens zijn en altijd zullen blijven, is niets vreemds. Dan stemt de ene fractie gewoon tegen en de rest moet op zoek naar een andere meerderheid. Tot zover niets aan de hand. Vorige week ging dát echter gepaard gaat met een staaltje PRO(!)-filerings-drift, die zó ver ging dat zelfs uit de school geklapt werd over individueel stemgedrag van één wethouder. Zeker nu het gaat over een ambitie die met naam en toenaam opgenomen is in nota bene het College Uitvoerings Programma”, sprak Spek.
‘Gepaste tegenzin’
Nu de fractie van PRO Sliedrecht het persoonlijk stemgedrag van haar portefeuillehouder wereldkundig heeft gemaakt, maakt het CDA zich zorgen over de uitvoering van het besluit als het voorstel door de Gemeenteraad is behandeld en onverhoopt wordt aangenomen. “De uitvoering van dit besluit heeft stellig raakvlakken met een of meerdere portefeuilles van betreffende wethouder, zowel in de uitvoering van het besluit als straks in de exploitatie van het Recreatief Knooppunt. Hoe gaat u ervoor zorgen dat bij de uitvoering van dit raadsbesluit deze
portefeuillehouder met meer dan ‘gepaste tegenzin’ meewerkt aan de uitvoering er van”, verwoordde Spek.