SLIEDRECHT – Burgemeester Jan de Vries (CDA) van Openbare Orde en Veiligheid heeft vrijdag 30 juli 2021 een woning gesloten aan de Havikstraat in Sliedrecht vanwege het aantreffen van een hennepkwekerij. Dat bericht de gemeente Sliedrecht dinsdagmiddag 3 augustus 2021.
“Het is niet acceptabel dat onze inwoners in gevaar worden gebracht. In onze gemeente is eerlijk zaken doen een belangrijke waarde. Voor criminaliteit is hier geen plaats”, stelt De Vries. (Foto Richard van Hoek / Sliedrecht24)
Een woning aan de Havikstraat, waarin een hennepkwekerij in werking was met 352 planten, is voor drie maanden gesloten. De stroomvoorziening werd illegaal afgenomen.
Verboden en gevaarlijk
De burgemeester maakt met de sluiting gebruik van zijn bevoegdheid in de Opiumwet. Dit geeft hem de mogelijkheid om een woning te sluiten op het moment dat daar een hennepkwekerij wordt gevonden. “De sluiting is belangrijk voor het herstellen van de openbare orde. Een hennepkwekerij is niet alleen verboden, het levert ook gevaar op. Denk aan crimineel vermogen dat elders geïnvesteerd wordt, geweld en/of brandgevaar. Ik accepteer dit niet in onze gemeente, waar eerlijk zaken doen een belangrijke waarde is”, aldus De Vries.
Of de huurder mag 3 maanden niet in het pand komen maar moet wel de huur betalen dat lijkt mijn een stuk eerlijker voor de verhuurder.
In eerste instantie zou je dit begrijpelijk kunnen vinden. Maar het betreft hier geen pand van de overtreder doch een huurwoning van Tablis. Betekent sluiting dan zomaar dat je een niet schuldige
verhuurder hiervoor straft?? Of ziet men dit als verantwoordelijkheid van een verhuurder??? Lijkt me onlogisch en juridisch wellicht aanvechtbaar zonder duidelijke aanwijzing dat deze daarbij betrokken is geweest…
“Het is niet acceptabel dat onze inwoners in gevaar worden gebracht. In onze gemeente is eerlijk zaken doen een belangrijke waarde” Een lovenswaardige uitspraak die denk ik door velen wordt toegejuicht. Hoe zit dat als het gaat om wat er dagelijks aan de overkant gebeurt? Of wordt er met twee maten gemeten?