door Peter Donk
SLIEDRECHT – In het Griendencollege konden bewoners die te maken krijgen met de Binnenstedelijke Herstructurering Sliedrecht (BHS) maandagavond 24 juni 2024 verschillende uitgewerkte plannen bekijken. Zij krijgen te maken met verhuizing en sloop. Nadrukkelijk werd gesteld dat de klap nog niet is gegevens op de plannen en dat dit nu voorgestelde plannen zijn.
Onder meer deze maquette was te zien van de bebouwingsplannen aan de Maaslaan, tegen het Dr. Willem Dreespark aan. Het lijkt erop dat niet in het park wordt gebouwd, maar er moet ook nog een bouwplaats worden gemaakt. Dus niets is nog zeker. Er komt aan de Maaslaan koop en sociale huur. (Foto Peter Donk / Sliedrecht24)
Tekst gaat verder onder foto.
De huurders werden op deze avond bijgepraat over de stand van zaken van de stedenbouwkundige studie en de resultaten tot op heden van de participatie met de omgeving en de huurders van Tablis Wonen enerzijds en anderzijds werd wederom een toelichting gegeven op het principe van het voor dit project op te stellen sociaal plan. (Foto Peter Donk / Sliedrecht24)
Ook miste Tablis Wonen een microfoon om alle aanwezigen goed te kunnen toespreken. Omdat het een inloop was, was er niet op gerekend. Er kon worden kennisgenomen van maquettes, maar overzichtelijk waren die niet. Beter was geweest als daar de hoofdstraten op waren aangegeven. Het was maandagavond ook een veel gehoorde klacht. Tablis Wonen erkende naar online krant Sliedrecht24 toe dat dat beter had gekund.
Spanning
De inloop was twee uur maandagavond, maar een half uur voor de start waren al veel mensen samengekomen in de aula van het Griendencollege. Projectmanager Gerald Kas van Tablis Wonen leidde de avond in en beantwoordde een enkele vraag. Te merken was de spanning onder enkele bewoners, want de vragen werden scherp gesteld. Voor veel mensen, onder wie veel (aanwezige ouderen) die al jaren huurder zijn bij Tablis Wonen, ‘hakken’ de plannen van BHS erin. Zij moeten straks hun oude woning verlaten en (tijdelijk) ergens anders gaan wonen. Zij vragen zich af wat er nog overblijft van hun oude ‘gezellige buurt’. Wie keert straks terug in de nieuwbouw?
Tekst gaat verder onder foto.
Start deellocatie
Huurdersvereniging SLiM Wonen en medewerkers van de Klankbordgroepen, maar ook mensen van Tablis Wonen waren aanspreekbaar en gaven toelichting op de plannen. Duidelijk werd gemaakt dat maandagavond met alle plannen die te zien waren richting werd gegeven aan het stedenbouwkundig kader en dat dit resultaten tot heden zijn. Dat inbreng mogelijk blijft en dat heel BHS per deellocatie wordt uitgewerkt. Voor eind van dit jaar wil Tablis Wonen graag met de gemeente verdere stappen gaan zetten na avonden van participatie. Tablis Wonen is van plan om eind 2025 met de eerste deellocatie te beginnen. Er wordt dan eerst gebouwd (aan de Maaslaan – red.) en daarna afgebroken. De eerste bewoners gaan dan uit hun huis naar andere vrijstaande Tablis-woningen en naar nieuwbouw. Dat is dan voor tijdelijk of permanent. Net wat de keuze is.