Bewoners februariplantsoen praten over varianten naar Sliedrecht-Noord

SLIEDRECHT – De projectleider Verbinding van Sliedrechtbouwt heeft woensdagavond 12 juli 2023 met een zevental bewoners van het Februariplantsoen gesproken over het plan voor een nieuwe Noord-Zuidverbinding. In Noord is het plan zeker 1500 woningen te bouwen de komende jaren en daarvoor moet er een nieuw ontsluiting komen. 

Dit is één van de varianten. De afgelopen maanden zijn er met de direct betrokken bewoners en verenigingen gesprekken gevoerd over de nieuwe noord-zuid-verbinding, die loopt vanaf de Thorbeckelaan tot aan het viaduct over de Betuwelijn. Er liggen enkele varianten op tafel.

De verbinding is geprojecteerd op het gebied direct aangrenzend aan de woningen van het Februariplantsoen. Er is een aantal opties voorgelegd aan genoemde omwonenden. “Bij deze opties is gedacht aan de belangen van o.a. de verenigingen en gebruikers van de sportvelden, en de bewoners langs de Lijsterweg/Sperwerstraat. Ongetwijfeld zullen de bewoners van de omliggende woningen overlast van lawaai, fijnstof, stikstof, lichtvervuiling (wat al door de A15 in ruime mate aanwezig is) ervaren. Bewoners van het Februariplantsoen gaan mogelijk bijzondere hinder ondervinden met betrekking tot de huizen, aangezien deze huizen niet zijn onderheid”, aldus de bewoners van het Februariplantsoen, die zich grote zorgen maken en hebben besloten tot participatie in de ontwikkeling van de plannen, met als doel de realisatie van de Noord-Zuidverbinding met minimale overlast voor alle betrokkenen. In het najaar staat een nieuw overleg gepland.