SLIEDRECHT – Veel bewoners van Hof van Sliedrecht en Sleijeborgh hebben de Tweede Wereldoorlog meegemaakt, zijn in de oorlog geboren of kort daarna. Het is dan ook niet vreemd dat zij woensdag 25 april 2018 onder de indruk waren van de lezing van Anja van der Starre over de Merwedegijzelaars.
Van der Starre (rechts op de achtergrond) vertelt over de Merwedegijzelaars en de Sliedrechtse struikelstenen deze week in Sliedrecht worden gelegd en herinneren aan veelal joodse inwoners, die zijn opgepakt door de Duitsers en de oorlog niet hebben overleefd. (Foto Erik de Bruin / Hof van Sliedrecht)
De Kluijver, Ceelen en Van Hemert waren Merwedegijzelaars, jongemannen die op 16 mei 1944 het slachtoffer werden van een Duitse vergeldingsactie. Zoals nog veel meer mannen in de leeftijd van 18 tot en met 25 jaar. Van der Starre’s vader was een Merwedegijzelaar. Ongeveer bewoners vijftig tot zestig bewoners van Hof van Sliedrecht en Sleijeborgh woonden de lezing bij.