SLIEDRECHT – Het bestuur van het veertiende Baggerfestival, van donderdag 3 t/m zondag 6 juli 2025 wil het besluit om toegangscontrole bij de activiteiten te houden toelichten. De afgelopen dagen kwamen na de bekendmaking veel reacties. “Voor evenementen die in de avond plaatsvinden, waar alcohol wordt geschonken en die een open karakter hebben, geldt dat deze automatisch worden ingedeeld in de zwaarste vergunningscategorie. Dat betekent dat er extra eisen worden gesteld aan veiligheid en toezicht”, licht het bestuur van stichting Baggerfestival Sliedrecht toe.
In de avonduren zijn er drie ingangen waar gecontroleerd wordt op onder andere glaswerk, grote hoeveelheden sterke drank en andere risicovolle voorwerpen. Dat gebeurt door gecertificeerde beveiligers in samenwerking met vrijwilligers van stichting Baggerfestival Sliedrecht. (Foto stichting Baggerfestival Sliedrecht)
De ‘hekkenmaatregel’ geldt alleen op vrijdag 4 en zaterdag 5 juli vanaf 19.00 uur. Als organisatie hebben zij er bewust voor gekozen om de bijkomende kosten daarvan niet door te willen berekenen aan bezoekers. Bestuur “Wij willen het festival gratis toegankelijk houden voor iedereen. Het gehele festival wordt grotendeels door sponsoren betaald en ook de inzet van bestuursleden is geheel vrijwillig.” Overdag is het terrein volledig vrij toegankelijk.
Regelgeving
Het bestuur zegt te maken te hebben met de regelgeving vanuit de toezichthoudende instanties en heeft in goede samenwerking met de gemeente en adviseurs een zo goed mogelijk beleid uitgewerkt. “Dat resulteert alsnog in een vrije, toegankelijke sfeer die past bij Sliedrecht en het Baggerfestival. Op het festivalterrein is voldoende ruimte en de sfeer blijft zoals men die gewend is: gastvrij, feestelijk en verbindend”, aldus het bestuur, “Wij hopen op ieders begrip en kijken uit naar een fantastisch festival!”
Online krant Sliedrech24 #10jaar is mediapartner van het Baggerfestival 2025.
Toen dit moest gebeuren is door ons meteen het volgende gecommuniceerd op sociale media als X en Instagram:
Het bestuur van stichting Baggerfestival Sliedrecht moet helaas stoppen met de Meet & Greet bij Maxime & Sophie in opdracht van het management. Dat is zojuist bekendgemaakt. Er is een ongekende drukte. Het spijt het bestuur zeer #DrLangeveldplein
#onlinekrantSliedrecht24 #10jaar #mediapartnerBaggerfestival2025
Inderdaad Meet en Greet heeft echt gefaald ik kreeg een kind thuis die netjes in de rij heeft gestaan om op haar beurt te wachten en dan komt ze boos en huilend thuis.
Het boek wilde ze weg gooien omdat ze geen handtekening heeft kunnen krijgen, omdat er zomaar kinderen aan kwamen lopen en zomaar voordrongen en een hek voor haar neus werd gezet zo maar opeens zonder fatsoenlijke uitleg. Had hier toch iets meer aandacht aan besteed dan had je er beter op in kunnen spelen.
Meet en greet met Maxime en Sophie is echt slecht geregeld staat hele rij met kinderen we zijn geen stap vooruit gegaan en ze stoppen al iedereen met kinderen van de organisatie zijn voorgedrongen en nu staan de normale mensen en kinderen te wachten wordt de van de organisatie voor gelaten nu staan we uur vanaf 14:45 in de rij te wachten het is 15.55 nu en wordt het afgekapt dan hadden ze het beter moeten regelen heel slecht dit heel veel verdrietige kinderen ongelofelijk slecht geregeld
Meneer Kalis,ons kind wordt altijd lopend naar school gebracht! Maar als je op vrijdagochtend al tegen een afgesloten toegang aanloopt en je afgebekt wordt mag ik daar wat vinden!.Overigens zaten de toegangen naar Langeveldplein via Emmastraat of Julianastraat vanmorgen om 9.30 nog steeds potdicht… Communiceer dan gewoon dat vanaf vrijdagmorgen 8 uur t/m zondag 8 uur het niet mogelijk is om via die straten het Langeveldplein op te lopen.
Vanaf de Emmastraat naar die school is prima aan te lopen, laat die auto lekker staan voor die …maximaal 230 meter. Je voedt een generatie op die dus niks meer kan.
Dan is dit waarschijnlijk ergens tussen het laatste baggerfestival en nu in de apv opgenomen of als voorwaarde gesteld door gemeente voor afgifte van vergunning of er is tijdens de risico analyse iets naar boven gekomen. Alle vorige edities is dit nooit ter sprake geweest en er zijn ook geen noemenswaardige incidenten geweest.
Zonde van de het open karakter wat het festival altijd had en zal zeker van invloed zijn op de sfeer als de afzetting te weinig publiek toelaten. Hoop dat er vooral over het laatste goed is nagedacht, net als vluchtwegen en toegang voor hulpdiensten.
Wel alle lof voor de inzet van bestuur en vrijwilligers.
De ‘hekkenmaatregel’ geldt alleen op vrijdag 4 en zaterdag 5 juli vanaf 19.00 uur. Mooie communicatie als de Emmastraat al op vrijdagmorgen potdicht zit met hekken naar het Langeveldplein toe en je een grote bek kan krijgen als je vraagt hoe je nu je kind naar de Henri Dunantschool moet brengen….Overigens is de communicatie naar bewoners toe slecht.De huurhuizen (oneven nummers)in de Emmastraat kregen vorige week een flyer in de bus over de beperkingen/afsluitingen maar de koopwoningen(even nummers)NIET….En als je daar je beklag over wilt doen krijg je te horen dat je niet zo moet zeuren en maar moet klagen bij de organisatie/gemeente…
Wij zijn mediapartner en plaatsten dit bericht binnen een kwartier online. Daar heb je geen papierenbomenkrant meer voor nodig.
Als je dit verhaal in de Baggerfestival krantje zet die huis aan huis is bezorgd dat voorkom je weer extra werk. Een leer momentje moet je maar denken..
Kosten.niet door berekenen voor de burgers is vreemd. Als een bezoeker de artiesten willen aanhoren is een entree heel gebruikelijk en wil deze bezoekers dit kennelijk betalen. Kijk als voorbeeld naar de feestweek in Gorinchem.