Berging van ‘wrak’ op rivier de Merwede in volle gang

door Peter Donk
SLIEDRECHT – Op de rivier de Beneden-Merwede ter hoogte van Sliedrecht, ten westen van de Baanhoekbrug, wordt vrijdag 7 februari 2020 een ‘wrak’ geborgen. “Het is waarschijnlijk een dekschuit of ponton van twintig bij vijf, maar de duiker had maar tien cm zicht dus dat weten we niet zeker”, aldus gezagvoerder Arco van Rijkswaterstaat vrijdagmiddag tegen Sliedrecht24. Later op de dag is besloten de berging te staken.

De bok is aan het stellen. Daarna zal een duiker naar beneden gaan om een verbinding te maken. Rijkswaterstaat schrijft: “Voor de scheepvaart: ter plaatse voorzichtig passeren en goed uit te luisteren.” Daarmee moet hinderlijke golfslag worden voorkomen. (Foto Gezagvoerder Arco / Rijkswaterstaat)

Tekst gaat verder onder tweet.

Op Twitter schreef Gezagvoerder Arco: “Vandaag zijn we aanwezig bij de berging van het ‘mysterieuze’ voorwerp.

Tekst gaat verder onder tweet.

Berging gestaakt
Vrijdag aan het eind van de middag is besloten om de berging te staken. Gezagvoerder Arco: “Er wordt een nieuwe poging gedaan als de storm en het hoge water voorbij is. Het ligt niet in de weg. Geen hinder voor de scheepvaart. Zelf denk ik dat het er al lang ligt en bloot is komen te liggen door het wegspoelen van het zand.”

3 gedachten over “Berging van ‘wrak’ op rivier de Merwede in volle gang”

Plaats een reactie

*=Verplicht veld