SLIEDRECHT – Inwoners gaan de gevolgen merken als de Papendrechtsebrug dicht is (17 juli 2026 tot en met 21 april 2027) als het gaat om het ophalen van groenafval en PMD. Al vanaf maandag 6 juli 2026 worden groenafval en PMD in Sliedrecht minder vaak opgehaald. “Om de afvalinzameling haalbaar en betaalbaar te houden, neemt de gemeente gedurende de afsluiting van de brug een aantal maatregelen”, bericht dinsdag 16 juni 2026 Gemeente Sliedrecht.
GFT wordt eens in de twee weken en PMD eens in de vier weken opgehaald. Nu is dat nog eens per week voor GFT en eens in de twee weken voor PMD. (Foto Peter Donk / Sliedrecht24)
Voor restafval en ondergrondse containers blijft alles hetzelfde. Dit wordt nu en tijdens de afsluiting wekelijks opgehaald. Ook het legen van de ondergrondse containers blijft hetzelfde.
Anderhalf uur
Het opgehaalde afval binnen Sliedrecht wordt weggebracht naar het industriegebied aan de overkant van de Merwede. Door de afsluiting moeten de afvalwagens omrijden om het afval naar verschillende locaties weg te brengen. Elke retourrit duurt daardoor ongeveer anderhalf uur langer. Dit heeft als gevolg dat afvalwagens en personeel minder direct ingezet kunnen worden in de wijken in Sliedrecht.
Afspraken
Een maand voor de afsluiting blijken afspraken nog niet rond. De gemeente zegt er alles aan te doen om de overlast zo klein mogelijk te houden. “Zo is er extra personeel aangenomen, wordt de werkdag twee uur verlengd en wordt er vanaf de zomer in ploegen gewerkt. Ook schaft de gemeente extra materieel aan. Ook worden er nog gesprekken gevoerd over bijvoorbeeld het lossen van het oud papier”, schrijft de gemeente.
Extra container
Verwacht je door de nieuwe planning tijdelijk problemen? Dan kunt u gratis een extra container of een grotere container aanvragen. Dat regel je via de Fixiapp. Via de app kun je zien wanneer welk afval bij jou wordt ingezameld en je kunt automatisch een melding (notificatie) krijgen als jouw afval wordt opgehaald.