SLIEDRECHT – Wie maandag 1 februari 2016 het in zijn of haar hoofd haalde om op de stoep te parkeren met de auto bij de school (Anne de Vries en Roald Dahl -red.) aan de Deltalaan liep tegen twee buitengewone opsporingsambtenaren (BOA) aan.
Het lijkt erop dat bij de indeling van het parkeergebied onvoldoende is nagedacht over hoeveel auto’s het terrein aan zou moeten kunnen, voldoende parkeerplaatsen, voorzieningen (o.a. borden) en hoe de verkeersstroom van binnenkomend en uitgaand verkeer met als enige uitgang nu de Deltalaan zou moeten lopen. De situatie is in een drukke ochtendspits zelfs gevaarlijk. (Foto Sliedrecht24)
Bij de school staan geen borden als ‘U nadert een school’, ‘Parkeren op de stoep verboden’ of ‘Openbaar terrein’. Ook ontbreken gele strepen op de stoepranden om dat duidelijk aan te geven. Verschillende ouders missen ook een aangewezen plaats voor ‘stop and run’ locatie. Op de Deltalaan staat bovendien geen enkel bord ‘U nadert een school’. De BOA’s verwezen voor klachten door naar de gemeente.
Krap
Terwijl het bij de school wederom op maandagmorgen chaotisch verliep vanwege een tekort aan parkeerplaatsen en het in- en uitkomende verkeer vanaf het terrein spaak liep, waren de BOA’s actief door elke niet aan de regel houdende ouder aan te spreken. De gemeente Sliedrecht is volgens de BOA’s verantwoordelijk voor het parkeerbeleid op het terrein. Veel parkeerders noemen de situatie krap en maandagmorgen had een mevrouw moeite met keren op de schoolparkeerplaats (ook vanwege de krapte).
In gesprek gaan
Ten opzichte van de oude situatie (waarin het ook al druk was rond de school – red.) is het aantal parkeerplaatsen volgens de gemeente Sliedrecht uitgebreid. “Ook is er een kiss & ride aangelegd d.m.v. een lus en er staat een P-bord wat betekent dat alleen in de vakken geparkeerd mag worden. We zien deze drukke verkeerssituatie bij meerdere scholen en we vragen scholen daarom in gesprek te gaan met ouders. De veiligheid van kinderen en hun ouders staat daarbij voorop. De inzet van BOA’s is voor geheel Sliedrecht om de verkeersveiligheid te bevorderen en waar nodig te handhaven als er verkeerd geparkeerd wordt. Ook bij scholen”, aldus wethouder Theo den Braanker (SGP-ChristenUnie) van Verkeer en Onderwijs. Hij is eerder zelf de situatie gaan bekijken en is de klassen rondgegaan om hierover te spreken. Het heeft volgens de wethouder ook met gedrag te maken, de vraag is of je in alle situaties kinderen met de auto naar school moet brengen.