INGEZONDEN BRIEF: Onrust rondom Intertoys

Het zal u ook niet zijn ontgaan dat Intertoys surseance van betaling heeft gehad van de rechtbank in Amsterdam, triest nieuws want dit doet de organisatie geen goed maar dit wil niet zeggen dat Intertoys ook failliet gaat. Echter niet iedere Intertoys winkel is hetzelfde, in totaal zijn er ruim 400 Intertoys winkels in Nederland, die worden bevoorraad en aangestuurd door het hoofkantoor in Amsterdam. Daarvan zijn ongeveer 300 winkels “eigen” winkels van de organisatie en ongeveer 100 winkels worden gerund door een franchise ondernemer, d.w.z. een ondernemer die deze winkel runt, dit geheel voor eigen rekening doet en dus niet afhankelijk is van de organisatie Intertoys.

Gelukkig is de Intertoys winkel in Hardinxveld-Giessendam zo’n winkel die al vele jaren gerund worden door Piet en Sonja Boogaard. “Ook wij waren zeer verrast door het nieuws wat wij via de media hoorden, en maken ons nu ook zorgen van hoe het nu verder moet. Wij worden normaal gesproken bevoorraad door de organisatie, dit wordt nu wat lastiger en diverse producten komen even niet meer binnen. Uiteraard doen wij ons uiterste best om toch voldoende artikelen op voorraad te krijgen door in te gaan kopen bij andere importeurs en handelaren”.

Alle winkels in Nederland blijven voorlopig nog gewoon door draaien, alleen worden er geen cadeaupasjes meer verkocht, want als het fout afloopt zouden deze waardeloos worden. Ze kunnen nog wel ingeleverd worden. “Wij adviseren iedereen dan ook dit zo snel mogelijk te gaan doen om een situatie zoals bij V&D te voorkomen”. Vanaf nu kunnen er wel cadeaubonnen bij Intertoys Hardinxveld-Giessendam worden gekocht, deze kunnen dan ook alleen maar daar worden ingeleverd.

De webshop van Intertoys blijft ook nog gewoon open, deze wordt ook geheel verzorgd door de organisatie en staat dus los van alle winkels. Web aankopen kunnen vanaf heden dan ook niet meer in de winkels van franchise nemers worden retour genomen of geruild worden, dit moet allemaal via de webwinkel worden geregeld.

Eén ding is 100 % zeker de speelgoedwinkel blijft bestaan, sterker nog die zijn voorbereidingen aan het treffen voor uitbreiding, zij hebben namelijk de kinderkledingzaak Kids & Koters overgenomen en deze komt in het pand van Intertoys erbij, daarvoor is een groot gedeelte van het magazijn bij de winkelruimte getrokken, al het speelgoed is naar de benedenverdieping verhuisd en op dijk niveau komen nu de baby- en kinderkleding en de kraamcadeaus.

De opening is 1 maart.

Piet Boogaard 
ondernemer Hardinxveld-Giessendam / Sliedrecht 

Brieven worden 1 op 1 overgenomen. De redactie is niet verantwoordelijk voor de inhoudelijke juistheid van een ingezonden brief. Plaatsing houdt niet in dat de redactie achter de inhoud van het bericht staat. Een brief wordt uitsluitend geplaatst als de bron bij ons bekend is. De naam van de afzender wordt onder het artikel geplaatst. NAW- en e-mailgegevens worden niet openbaar gemaakt. Een ingezonden brief plaatsen we onverkort, soms ook omdat er geen artikel over het onderwerp op onze website is verschenen.

Redactie Sliedrecht24

1 gedachte over “INGEZONDEN BRIEF: Onrust rondom Intertoys”

  1. Ik heb het hele artikel gelezen. Klopt het dus wie het merk Intertoys draagt, koopt normaal alles in Amsterdam.
    Nu de boel fout gaat, koopt de consument over poosje spullen die een andere Intertoyswinkel niet verkoopt?

Plaats een reactie

*=Verplicht veld