Ouderen niet gerust op vervuilde grond bij Sliedrechts Museum

SLIEDRECHT – Wat ligt er onder het zeil op het terrein waar de uitbouw plaatsvindt van het Sliedrechts Museum? En waarom lopen er zo nu en dan mannen in blauwe pakken? De omwonenden van appartementencomplex Van Gogh State zijn er niet gerust op en denken dat het om afgedekte vervuilde grond gaat. Dat laatste klopt. 

De vervuilde grond ligt op de bouwlocatieafgedekt onder een plastic zeil. (Foto Peter Elschot)

Voorzitter Ad van Willigen van het Sliedrechts Museum bevestigt dat het inderdaad om vervuilde grond gaat en verwijst naar aannemer Bouwbedrijf visser. Die zegt dat omwonenden zich geen zorgen hoeven te maken. Bas Visser: “Het gaat inderdaad om vervuilde grond. Er zit lood en zink in, maar mogelijk ook archelogische ‘dingen’. Het is door ons onder een zeil gelegd vanwege het warme weer. Anders droogt het uit en gaat het zich verspreiden. Nu wordt deel voor deel weggegraven. Verschillende mensen zorgen dat het wordt gescheiden en uiteindelijk afgevoerd.” Visser denkt dat eind van de week wordt begonnen met het afvoeren door Van Vliet naar depots. Bas Visser zegt verder over schoongrondverklaringen te beschikken van een garagebedrijf (Veth & Kaptein – red.) dat daar ook ooit was gevestigd.

Gezandstraald
In het naastgelegen appartementencomplex Van Gogh State, waarin vooral senioren wonen, ontstond wat onrust. Dat zegt bewoner Rook Kamsteeg tegen Sliedrecht24. “Omdat de nu afgedekte grond maandenlang onafgedekt op het terrein heeft gelegen. Niet alleen de stoep ervoor is ervan vergeven, ook op onze balkons is het in geruime mate terecht gekomen. Onafgedekt zand gaat zich nu eenmaal verspreiden en we hebben de afgelopen maanden enkele bijzonder stormachtige dagen gekend. U kunt zich voorstellen dat een gezandstraald balkon – en dit meerdere malen – op zich al geen lolletje is, maar zeker niet gezien het feit wat er nu met de overgebleven grond blijkbaar dient te gebeuren”, vertelt Kamsteeg. Al lange tijd vragen bewoners aandacht voor de situatie, maar ze voelen zich hierin ‘nauwelijks serieus’ genomen. 

Rapport rammelt
Kamsteeg hekelt de interne hoorzitting over de bouw bij de gemeente Sliedrecht. Dat was volgens hem ook een ‘bijzondere gebeurtenis.’ “De ‘onafhankelijke commissie’ zou – ook volgens de officieel gemaakte en door onze jurist opgevraagde geluidsopname – naar aanleiding van onze opmerkingen een aantal gigantisch grote fouten in de rapportage van de gemeente Sliedrecht nog eens kritisch gaan bezien. Een en ander is echter niet gebeurd. Het hele rapport van de gemeente rammelt dan ook aan alle kanten. Uit de stukken die onze jurist heeft opgevraagd, blijkt ook zonneklaar dat de gemeente Sliedrecht moet oordelen over een bouwplan van het Sliedrechts Museum dat men samen met de gemeente heeft geschreven. U kent wellicht dat spreekwoord van die slager en het keuren van zijn eigen vlees. Er is duidelijk geen sprake van enige objectiviteit.”