Bomen rond plaats waar rouwcentrum moet komen worden gekapt

SLIEDRECHT – Aan de Valkweg, waar het rouwcentrum van Orchis Uitvaartzorg moet komen, nabij de flatwoningen is woensdag 28 maart 2018 een aannemer begonnen met het kappen van bomen. Volgens omwonenden loopt er nog een bezwaarprocedure. Ze zeggen het daarom niet eens te zijn met de kap, maar volgens de gemeente Sliedrecht is daarvoor in november 2017 een vergunning verleend.

Rond 07.30 uur ging woensdagmorgen de kettingzaag in de bomen. (Foto Anja Verschure).

“Het gaat om 14 bomen, waarvan 7 vergunningvrij. Er is in verband met de bezwaarprocedure geen voorlopige voorziening aangevraagd. Dat betekent dat geen spoedeisend belang van kracht is en er dus geen opschortende werking is. Er mag dus worden gekapt”, zegt woordvoerder Hans Scholten van de gemeente Sliedrecht.

Hoorzitting
Bij de gemeente ligt een stapel van protesthandtekeningen. Bewoners zien de komst van een rouwcentrum op deze plaats niet zitten. Voorzitter René van Valen van de Medezeggenschapsraad openbare basisschool De Wilgen: Er is bezwaar gemaakt door de sportschool, de school/stichting OPOPS, de MR namens alle ouders van de school en heel veel buurtbewoners. Dinsdag 3 april 2018 is er een hoorzitting in de raadzaal. In deze hoorzitting worden alle bezwaarschriften -in totaal veel meer, maar de gemeente heeft uit eigen beweging de bezwaarschriften van de bewoners gebundeld tot vier, behandeld. In deze hoorzitting wordt ook het bezwaar op de kap van deze bewoners behandeld.” Zondag 1 april 2018 gaat het broedseizoen in (en dat duurt tot en met 15 juli). Mogelijk heeft dat bij de gemeente Sliedrecht meegespeeld.

Tekst gaat onder tweet verder.

Volgens Van Valen ‘stinkt het zaakje’.

Voorlopige voorziening
PvdA Sliedrecht neemt enige afstand van wat er gebeurt. “Juridisch misschien correct maar stomme actie, waarmee dit college een absoluut verkeerd signaal afgeeft”, zegt fractievoorzitter Anton van Rees (PvdA). Fractievoorzitter Mark Jongeneel (Slydregt.NU) vindt dat het huidige college van B & W laat zien dat het de bezwaren van de directe belanghebbenden niet serieus neemt. “Dit is gewoon een schoffering van de burger. De gemeente neemt het niet zo nauw met de procedure betreffende de komst van het rouwcentrum. Dit geeft de belanghebbenden terecht het gevoel dat het besluit allang is genomen in de achterkamertjes en dat het college doof is voor hun bezwaren”, aldus Jongeneel. Het enige wat de mensen volgens Jongeneel nog kunnen doen als ze bezwaar hebben gemaakt, is een voorlopige voorziening aanvragen bij de rechtbank.