SLIEDRECHT – Ergernis bij bewoners rond het Dr. Langeveldplein. Eigenaren van honden hebben hondenpoepzakjes gevuld achtergelaten bij de al afgesloten vuilnisbak. De bakken zijn dicht om schade door vuurwerk te voorkomen.
De poep ligt nu uitgestald op de afgesloten prullenbak. Tot ergernis van omwonenden.
Zijn de afvalbakken te vroeg afgesloten? Zijn de eigenaren van de viervoeters te lui om de zakjes mee naar huis te nemen? De ondergrondse containers zijn tenslotte nog open en er wordt ook nog vuilnis opgehaald. Raadslid Peter de Borst (PRO Sliedrecht) reageerde vrijdag op Twitter: “Het is zo kleine moeite de zakjes mee te nemen naar huis. Mensen zijn helaas vaak echt beperkt in normaal gedrag.”
De gestelde regels zijn door jullie bedacht maar de uitvoering komt van jullie kant ook niet zoals jullie telkens roepen.
Beetje flauw om dan de lezers er steeds mee te confronteren terwijl jullie zelf de touwtjes in handen hebben en de door jullie zelf opgestelde regels ook te overschrijden. Het komt van 2 kanten. Wij als lezers die soms anoniem en niet over het onderwerp reageren en jullie als redactie die het toch plaatsen en daaronder nog even zetten hoe het wel of eigenlijk niet moet. Terwijl er elke keer wordt gezegd dat er niks geplaatst wordt wat niet binnen de regels valt. Wie doet het dan fout? De lezers of de redactie?
Noot van de redactie:
Het is heel eenvoudig. Lat voor plaatsing ligt laag, dus een reactie komt gemakkelijk online.
Wel volgens de regels, zoals reageren op een artikel en niet op elkaar.
En ja, het is onze nieuwswebsite, dus wij hebben de regels gemaakt.
Dat heeft een gewenningsperiode nodig. Voor ons is 1 januari 2018 (twee maanden na het instellen van de nieuwe bindende regels) een moment dat de regels onherroepelij worden gehanteerd.
Ook in de Hugo de Grootstraat wordt er met de regelmaat (iedere dag)uitwerpselen gevonden welke de bewoners dan opruimen want anders loop je het je huis of je auto in.
Ook in de Joost van den Vondelstraat worden voor onze deuren veel honden uitgelaten. 95% ruimt dat op dat is fijn dan heeft een ander er geen stank van en kunnen kinderen straks zonder door de poep te hoeven baggeren op het ijs spelen als het gaat vriezen. Helaas zijn er een paar hondenbezitters die het om wat voor reden dan ook vertikken om de uitwerpselen van hun hond op te ruimen en mee te nemen. Die mensen verzieken het voor alle hondenbezitters. Tegen die paar hondenbezitters wil ik vragen. Als je geen zin hebt om het op te ruimen laat de hond dan in je eigen tuin op op het balkon uit maar bezorgd anderen geen overlast. Kennelijk kunnen deze mensen hun verantwoordelijkheden niet aan en moeten ze op een andere wijze aangesproken worden. Of liever nog in hun portemonnee voelen!
Dat ziet er niet uit!
Dat zie er niet uit
Sinds 1 november 2017) gelden de volgende regels:
– Anoniem reacties worden niet meer geplaatst. Dat betekent dat elke reactie een ‘normale’ naam moet hebben en zeker een juist e-mailadres (want de redactie moet je kunnen bereiken)
En daar gaat het al weer mis. Anoniem reageren was verboden toch? Jullie moeten nu niet zelf een verzonnen naam (zie bericht hierboven van ene Yvonne) erbij zetten. Zo gaan de door jullie vastgestelde afspraken natuurlijk ook niet werken.
Noot van de redactie:
Dat brengt het moment steeds dichterbij dat we helemaal gaan stoppen met de mogelijkheid voor reacties.
Dankzij lezers, die het niet zo nauw nemen met gestelde regels.
Deze mensen ruimen de hondenpoep tenminste nog op!
In de vogelbuurt hebben de een aantal hondeneigenaren niet eens dit fatsoen en laten ze de poep liggen op de stoep!
Noot van de redactie:
Wij hebben er Yvonne van gemaakt.
Annoniem reageren is verboden!
De afgelopen maanden is er flink (dan druk 😉 ik me voorzichtig uit) wat overlast aangaande hondenpoep op de Oude Uitbreiding. Recent hierover ook een klacht ingediend bij de Gemeente. Om nu een aantal keer peer week je schoenen schoon te maken na een avondwandeling gaat echt te ver. Hondenbezitters let hier op!
Geef een paar hondenbezitters een sleutel voor de bakken. Zij ruimen dan de verzamelde zakjes op. Werkt in de Grienden al jaren naar ieders zin.
De afvalbakken zijn zeker niet te vroeg afgesloten.
Het is nodig om ook schade te voorkomen.
Een nieuwe bak kost ons te veel geld.
En inderdaad de ondergrondse containers zijn altijd nog tot de oudejaarsdag open.
De hondenpoep hoeft dus niet boven op de bakken gedaan te worden.
Dit is onnodig.
Neem het even mee.
Wie ik ben?
Een hondenbezitter.
Niet te lui, maar gewoon vies!
Schandalig!
Neem het inderdaad mee naar huis of de ondergrondse container.
Is een kleine moeite en een groot gebaar.