SLIEDRECHT – “Wij hebben geconstateerd dat in de achterliggende maanden in ieder geval door SOJS (voor KNOTS) en SWS (voor het Kom Erbij-festival) op de oude manier borden zijn geplaatst. Door de ICS (voor de Bijbelweek) is ook een verzoek ingediend om op de oude manier borden te plaatsen. Zij hebben hiervoor geen toestemming gekregen en dienen via Centercom hun aankondiging te doen”, schrijft raadslid Ria de Mul-Donker (SGP-ChristenUnie aan het college van B & W. Zij heeft een aantal vragen gesteld.
Raadslid Ria de Mul-Donker (SGP-ChristenUnie): “Hier lijkt een rechtsongelijkheid te ontstaan en daarom stellen wij deze vragen.” (Foto gemeente Sliedrecht)
Op 3 maart 2017 maakte het college van B & W bekend dat de gemeente Sliedrecht een nieuwe manier van plaatsen van reclameborden instelt. Daarvoor dient gebruik gemaakt te worden van de borden van Centercom. Deze wijziging zou ingaan op 1 april 2017. Voor die tijd kon men een vergunning aanvragen voor een activiteit en in die vergunning was tevens de mogelijkheid opgenomen om sandwichborden te plaatsen op een door de gemeente aangewezen route. De Mul: “Na 1 april 2017 moet hiervoor aan Centercom voor lokale, niet-commerciële partijen € 207,15 betaald worden, dit betreft een extra uitgave.”
Sandwichborden
Er ligt een aantal vragen op het bordje van het college. De Mul wil onder meer weten welke lokale, niet-commerciële partijen in de periode na 1 april 2017 op de oude manier (d.w.z. door middel van sandwichborden aan lantarenpalen) reclame hebben gemaakt voor hun activiteit?” Ook wil het raadslid weten of voor deze vorm van reclame maken een vergunning was aangevraagd c.q. afgegeven? De Mul: “Is het ja, op welke grond is deze vergunning van het plaatsen van borden op deze manier afgegeven? Wat zijn de redenen dat bepaalde lokale, niet-commerciële partijen hun sandwichborden wel op de oude manier kunnen plaatsen en waarom mogen andere lokale, niet-commerciële partijen dit niet?” De Mul wil ook weten op welke wijze het mogelijk kan worden gemaakt dat er voor lokale, niet-commerciële partijen een uitzondering gemaakt wordt om een keer per jaar op de oude manier (sandwichborden aan lantarenpalen) hun aankondiging te doen.
Ria de Mul, een betrokken en bevlogen politica met hart voor Sliedrecht. Goed dat ze ook dit punt aankaart. Zijn we soms de heibel vergeten die ontstond door posters die werden opgehangen in ons dorp zonder toestemming? Gelijke voorwaarden voor iedereen binnen de kaders van de wet, lijkt me niet teveel gevraagd.
Aan alle mensen die reageren:
We gaan strenger worden: reacties die rechtstreeks verband houden met het artikel worden geplaatst.
Lieve mensen, stop met forum discussies op deze nieuwswebsite.
Bepaalde reacties komen dus niet online.
Redactie Sliedrecht24
Redactie, ik dacht dat er alleen op de inhoud van artikelen mag worden gereageerd. Uit het artikel blijkt dat mevrouw De Mul als aandachtsgebied reclameborden benoemd. Andere zaken worden niet benoemd en heb ik ook niet door haar horen noemen of gelezen. Het is echt te zot voor woorden dat wij ons zo druk maken over reclameborden. Misschien valt er nog iets voor te zeggen, maar kom. Er zijn belangrijkere zaken waar energie in kan worden gestoken.
Schieten op de boodschapper is altijd een geliefde bezigheid.
En je kunt jezelf dan schuilhouden achter een schuilnaam en die als bord voor je identiteit houden. Succes, bij sommigen, verzekerd!
Maar hoe weten de critici van Mw. de Mul, dat zij zich niet (ook) bezighoudt, dat de SGP/CU zich niet ook bezighoudt met de onderwerpen, waarop zij nu wordt aangesproken? Hoe goed volgt u het doen en laten van de gemeenteraad? Kortom: wat je zegt ben je, vaak, zelf: iemand met een bord voor z’n kop. Zeg maar: een blinde vlek.
SGP/Christen Unie heeft ook bord voor de kop. Worden daarover vragen gesteld binnen de eigen gelederen? Misschien is het zinvoller dat ze zich druk maken over de gezondheid van de inwoners door actie te ondernemen tegen de giflozingen door DuPont / Chemours.
Met de verkiezingen in het vooruitzicht gaat het er bij mevrouw De Mul niet om iets zinnigs zeggen.
Het gaat er kennelijk alleen om dat ze met haar gezicht in de krant komt en net doet alsof ze alles scherp onder controle heeft.
Mevrouw De Mul, doe eens iets waar we als Sliedrechters echt iets aan hebben.
Geef ons schoon drinkwater en onkruidvrije wijken.
Daar hebben we meer aan dan aan gezwam over welke borden er worden gebruikt.
Als u zich daar nu keihard voor inzet kunt u de komende verkiezingen met vertrouwen tegemoet zien.
Mooi gezegd, ondernemer!
Wat een onzin thema’s komen toch aan de orde door één van de (nog) grootste partijen in Sliedrecht. Kunnen jullie je niet beter gaan druk maken over de sandwich aan ellende die iedere dag vanuit DuPont / Chemours over de inwoners wordt uitgestort… Bah.!
Het bordenbeleid raakt ook de lokale ondernemers, zeker als paracommerciële instellingen een status apartus lijken te hebben. Uitsluitend grote, lees landelijk actieve, bedrijven hebben een budget om posters te laten plakken door de commerciële partij die door de gemeente is aangewezen.
Ik begrijp dat de gemeente een wildgroei aan posters tegen wilde gaan maar nu alle uitingen van lokale activiteiten plaats hebben gemaakt voor landelijke campagnes lijkt het dorp compleet ingeslapen terwijl het tegendeel waar is als je de activiteiten die georganiseerd worden bekijkt.
Tijd voor een aangepast beleid waaruit spreekt dat de gemeente Sliedrecht trots is op het grote aantal leuke evenementen dat wordt georganiseerd.