Gratis zeilles voor scholieren tijdens Baggerfestival

SLIEDRECHT – Landelijk rondreizend watersportevenement Optimist on Tour komt van donderdag 29 juni tot en met zaterdag 1 juli naar het Baggerfestival in Sliedrecht. Onder begeleiding van gecertificeerde instructeurs leert de Sliedrechtse schooljeugd in klasverband zeilen in een optimist, kanovaren en suppen. Donderdag, vrijdag en zaterdag is er ook gelegenheid voor vrije inschrijving.

Het doel van Optimist on Tour is een volgende generatie enthousiast maken voor de watersport. Sinds de start in 2014 hebben volgens de organisatie meer dan 36.000 kinderen kennis gemaakt met de watersport. (Foto Watersportverbond via Havana Orange)

“Fantastisch dat we dit onderdeel, mede dankzij de steun van de gemeente, aan het programma hebben kunnen toevoegen”, aldus André Boer, bestuurder van de Stichting Baggerfestival. “Meer dan 250 groep 8-leerlingen van acht verschillende Sliedrechtse basisscholen kunnen we hierdoor gratis les en vooral heel veel waterplezier bieden.” Aan Optimist on Tour is ook een educatief lesprogramma verbonden, zodat de kinderen zich optimaal kunnen voorbereiden op een kennismaking met de watersport.

Proefles
Kinderen die na Optimist on Tour verder willen met zeilen, kanovaren of een andere watersport, kunnen via het Watersportverbond een leerzaam en leuk werkboek opvragen en kosteloos een proefles volgen bij een watersportvereniging of vaarschool in de buurt. Optimist on Tour is een initiatief van Watersportverbond en haar partner Delta Lloyd.

Vrije inschrijving
Op de donderdag en vrijdag na schooltijd (15.30 en 18.00 uur) én de gehele zaterdag van het Baggerfestival kan iedereen die wil, meedoen met lessen zeilen, kanovaren en suppen. De leeftijdsgrens is t/m 13 jaar. Je kunt je opgeven via de website van het Baggerfestival. Evaring is niet nodig. Je moet in het bezit zijn van minimaal een A-diploma zwemmen.

Plaats een reactie

*=Verplicht veld