Merwede/Multiplaat C1 mist NK-finale

ALMERE / SLIEDRECHT – In Almere moest het zaterdagmorgen 10 juni 2017 gaan gebeuren, maar het mocht niet zo zijn. De wedstrijd voor een plaats in de NK-veldfinale van zaterdag 17 juni 2017 in Bennekom ging aan Merwede/Multiplaat C1 aan de neus voorbij.

Tegenstander voor Merwede/Multiplaats C1 (op foto) was DOS’46 uit het Drentse Nijeveen. Anders als in de zaal waar een toernooivorm de Nederlands Kampioen bepaalt, ging het hier om kruisfinales, waar alleen de kampioenen van de 4 hoofdklassen het tegen elkaar mogen opnemen. (Foto Theo Struijk / Merwede/Multiplaat)

PKC/SWK Groep en TOP/Quoratio troffen elkaar in de andere kruisfinale in Nieuwerkerk.

Tactisch goed
Een groot gedeelte van de eerste helft gaven de beide teams elkaar goed partij, waarbij het 1e aanvalsvak wat makkelijker tot kansen kwam dan het andere viertal. DOS’46 had het tactisch goed voor elkaar. Merwede/Multiplaat had moeite met de passing en wist op beslissende momenten niet de kansjes te benutten. Met een 9-5 achterstand met de rust moest men in de achtervolging.

Beoogde niveau
Het lukte uiteindelijk niet om het gaatje te dichten. Men kon het verschil met nog ongeveer tien minuten te spelen nog tot 3 goals dichten, maar verder dan dat kwam men jammergenoeg niet. De hoop was dat de korfballers juist in deze wedstrijd het beoogde niveau halen, maar dat lukte veel spelers niet. Een uiteindelijke 18-12 nederlaag maakte een eind aan een fantastisch seizoen van dit team. Kampioen van de Hoofdklasse in zowel de zaal als veldcompetitie.

Eigen opgeleide spelers
Een finaleplaats bij het NK in de zaal en zaterdag 10 juni 2017 een halve finale. Je mag dus stellen dat ze bij de beste 4 C-teams van Nederland horen en dat met een gretige groep dat louter bestaat uit eigen opgeleide spelers onder leiding van trainers Willemiek Remans en Vincent Bakker. Nu even een teleurstelling, maar uiteindelijk wordt met trots teruggekeken op het afgelopen seizoen.

Plaats een reactie

*=Verplicht veld