Waarschuwing voor eikenprocessierups in bomen

SLIEDRECHT – In zeker 25 eikenbomen aan de Rembrandtlaan zit de eikenprocessierups. In de nacht gaan de dieren – in processie – op zoek naar voedsel. De bomen kunnen worden kaalgevreten en aanraking kan leiden tot jeuk, huiduitslag, irritatie aan de ogen of aan de luchtwegen.

Het beeld van zaterdag 3 juni 2017. Aan de bomen tegen de Prins Willem-Alexander school aan de Rembrandtlaan is een lint gespannen. Ook staan verschillende bomen tegenover de flats Lijsterhof en Merelnest. (Foto Hans van der Aa /  Sliedrecht24)

De rups heeft microscopisch kleine, pijlvormige brandharen en wordt uiteindelijk nachtvlinder. De eikenprocessierups komt in Nederland vooral in mei, juni en juli voor. Het RIVM adviseert elk contact met de rupsen en resten ervan te mijden, zoals met vrijgekomen brandharen en lege nesten. 

Plaats een reactie

*=Verplicht veld