Filiaal speelgoedzaak Bart Smit definitief gesloten

SLIEDRECHT – Klokslag 17.00 uur sloot zaterdagmiddag 15 april 2017 na ruim dertig jaar het filiaal van speelgoedzaak Bart Smit aan de Kerkbuurt en daarmee verdwijnt een trekker voor de winkelpromenade. In de plaatsen waar een Bart Smit bestaat, is het filiaal inmiddels omgebouwd tot Intertoys. Klanten uit Sliedrecht worden doorverwezen naar Papendrecht, Dordrecht of Hardinxveld-Giessendam.

“Het is een gemis voor Sliedrecht”, zegt de Sliedrechtse Janneke Baardman, ooit begonnen in 1986 in het filiaal aan het Merwedeplein en tegenwoordig werkzaam in de Intertoys winkel in Papendrecht. Zij sloot zaterdagmiddag samen met een collega het pand in Sliedrecht af. Voorgoed! Bart Smit is weg uit Sliedrecht. (Foto Sliedrecht24)

Sinds donderdag had de winkel 70% procent korting op artikelen. Deze aanbieding was geldig tot en met zaterdag. Dat leidde tot grote drukte en uitverkoop. De Bart Smit outlet stond zaterdagmiddag dan ook al half leeg en in de winkel was een afzetlint gespannen dat steeds verder naar de deur werd verplaatst.

Korting
Janneke Baardman begon in 1986 bij het filiaal van Bart Smit in Sliedrecht. Ze werkt tegenwoordig in Papendrecht, maar stond de afgelopen zes weken ter afsluiting van de periode van dit filiaal in Sliedrecht met collega’s uit Dordrecht. Baardman, werkt al 31 jaar bij het bedrijf (waarvan ze 21 jaar in Sliedrecht werkte-red.): “Mede door de fikse korting op speelgoed hebben we de afgelopen weken goed verkocht. De speelgoedwinkel was een begrip. Het is een gemis voor Sliedrecht. De zaak zat hier ruim dertig jaar en klanten moeten nu naar onze vestigingen van Intertoys in Papendrecht, Dordrecht of Hardinxveld-Giessendam.” 

Grotendeels leeg
Ook zaterdagmiddag stapt met enige regelmaat de tweede generaties de winkel binnen. Vaders en moeders doen inkopen met hun kinderen. “Straks ga ik met collega Ilona Schuiten afsluiten. Definitief! Daar heb ik wel gevoel bij, want ik heb het hier altijd zo leuk gehad. Nu staat de winkel grotendeels als leeg en dat doet wel wat met je”, zegt Baardman. Wie nog een Bart Smit cadeaubon heeft, kan deze blijven inleveren bij Intertoys. Ook houdt de klant de garantie op producten. 

Veel verbeterd
Buren van het filiaal van Bart Smit vertrokken eerder, zoals De Landgraaf (later Hema Outlet) of gingen failliet zoals DA Drogisterij-Parfumerie De Gaper. Eye Wish Opticiëns zit nog ‘in het rijtje’ en blijft daar ook. Baardman: “We hebben altijd goed contact met de buren gehad. Kort na 17.00 uur ben ik nog even bij de opticiën langsgelopen. Even gedag gezegd. Het is over. De winkel sluit. Sliedrecht was een fijn filiaal aan een leuk plein, want er is hier veel verbeterd. De terrasjes maken sfeer. Daarom is het zo jammer. Met meer reuring zijn de ondernemers beter af. Organiseer activiteiten! Je moet consumenten naar het centrum zien te krijgen.” Om 17.00 uur werd zaterdagmiddag nog even wat met elkaar gedronken nadat de winkel was afgesloten. Enkele personeelsleden zoeken nog werk.

Plaats een reactie

*=Verplicht veld