CDA komt met motie Lijstertunnel

SLIEDRECHT – De naam Lijstertunnel valt al, terwijl dat daar nog geen besluit over gevallen is. Het CDA ziet een dergelijke tunnel onder de snelweg door wel zitten als extra noord-zuid verbinding en dient dinsdagavond 11 april 2017 een motie in om te voorkomen dat er bouwplannen worden gerealiseerd, die een toekomstige tunnelverbinding kunnen hinderen. CDA Sliedrecht doet een oproep aan het college van B & W.

Het plan van het CDA is om op termijn de Lijsterweg door te trekken tot aan de snelweg en vanaf daar een tunnel realiseren. (Foto Sliedrecht24)

Bouwplannen zouden tenslotte de mogelijke aanleg van de Lijstertunnel in de toekomst kunnen belemmeren, vertragen of duurder kunnen maken. Het CDA roept het college op om de aanleg van de Lijstertunnel op te nemen in het onderzoek naar maatregelen voor de middellange termijn. Het is dinsdagavond aan de gemeenteraad of de motie op steun kan rekenen van andere partijen.

Voordelen
Volgens het CDA kan een tunnel voor autoverkeer vanaf de Lijsterweg naar de Sportlaan bijdragen aan een betere spreiding van verkeer over de in- en uitgangen van Sliedrecht, in de toekomst wellicht via smart mobility. Ook  vindt de christelijke politieke partij dat een tunnel voor langzaam verkeer vanaf de Lijsterweg tot in het toekomstige Recreatief Knooppunt Sliedrecht (RKS) leidt tot een veilige verbinding voor fietsers, wandelaars en bestuurders van een scootmobiel. Het CDA vindt de aanleg van de Lijstertunnel ook belangrijk voor het geval er een grote calamiteit is, zodat het verkeer Sliedrecht ook kan verlaten richting de polder.

4 gedachten over “CDA komt met motie Lijstertunnel”

  1. Er wordt al meer dan 25 jaar gepraat en geroepen over een fietsbrug naar het zwembad en de voetbalvelden, en nou opeens voor de verkiezingen een dure tunnel ?

  2. Het idee is best mooi, maar de betaalbaarheid een stuk minder. Het lijkt er op dat het CDA alvast bezig is met de ophanden verkiezingen. Een paar honderd meter naar het westen ligt een breed viaduct onder de A15. Daartussen een politiek gevoelig stukje natuur en fietspad. Prijsverschil enige miljoenen euro”s. Leuk voor de verkiezingen en vervolgens als financieel niet haalbaar te classificeren.

  3. Ik ben er nog steeds niet van overtuigd dat een extra verbindingsweg nodig is, maar mocht het nodig zijn dan lijkt een tunnelverbinding tussen Sportlaan en Lijsterweg mij inderdaad de minst vervelende oplossing

  4. Het CDA heeft in elk geval (al) een tunnelvisie!
    Dit keer in de positieve betekenis van dat woord.

    Maar niet alleen voor de gemeenteraad, ook voor de bewoners.
    Is het nuttig om bij deze visie een financiële onderbouwing te leveren. Mag enkele tienduizenden euro’s afwijken van de later mogelijk komende offerte. Dat is gebruikelijk.

Plaats een reactie

*=Verplicht veld