Mogelijk dit voorjaar extra marktadviescommissie

SLIEDRECHT – Wordt de markt op het Burgemeester Winklerplein in de nabije toekomst anders ingedeeld? Nog dit voorjaar komt er een extra vergadering van de marktadviescommissie, nu een proefopstelling (carré) na twee weken is gestopt. Er is al een standplaatshoudersvergadering geopperd, want er zijn voor- en tegenstanders van een verandering. 

De proefopstelling carré in na twee weken gestopt. Ambtenaren Jeroen Sakko (beleidsmedewerker) en Bas Belder (marktmeester) sluiten niet uit dat de inrichting anders kan gaan worden. (Foto Sliedrecht24)

De markt is op dit moment onderwerp van gesprek. De gemeente Sliedrecht onderzoekt samen met betrokkenen wat er mogelijk is. Nu maken gemiddeld 35 kooplieden wekelijks op woensdagmorgen gebruik van een standplaats, waarvoor een vergunning is verstrekt. 

Inrichtingsplan
Wie waar moet en mag staan, heeft te maken met een inrichtingsplan. Voor zo’n standplaats geeft de gemeente een vergunning af. Of je op de markt mag staan, wordt vooraf beoordeeld en dan wordt onder meer gekeken welke branche je vertegenwoordigt. Markmeester Bas Belder vindt dat de proefopstelling gedeeltelijk maar is gelukt. “Met het inrichtingsplan deden we gedurende twee weken een proef. Tussen de kramen moet bijvoorbeeld voldoende ruimte in looppad zijn voor eventuele calamiteiten”, legt Belder uit. Beleidsambtenaar Jeroen Sakko licht het plan verder toe. “

Commissie
De gemeente bekijkt verschillende scenario’s, waarover uiteindelijk het college een besluit neemt. Dit voorjaar, in plaats van het najaar, houden we een extra marktadviescommissie. In die commissie zitten marktkooplieden, de winkeliersvereniging, de gemeente, vrouwen van nu en de kramenzetters. Hoe gaan we de markt beter inrichten, is de vraag. Moeten we bijvoorbeeld de verkoopwagens op een rij zetten of juist niet? Ook is al een standplaatshoudersvergadering geopperd om er samen over te praten”, vertelt Sakko.

Plaats een reactie

*=Verplicht veld