Zandvliet spreker bij Historische Vereniging Sliedrecht

SLIEDRECHT – Met als thema ‘De IJzeren eeuw’ wordt donderdag 9 maart 2017 bij de Historische Vereniging Sliedrecht (HVS) een lezing gehouden door Kees Zandvliet. De bijeenkomst begint om 19.30 uur in het Griendencollege, Prof. Kamerlingh Onneslaan 109. Niet-leden van de HVS betalen voor entree € 2,– p.p.

Kees Zandvliet is historicus, hoofdconservator van het Amsterdams Museum en hoogleraar aan de Universiteit van Amsterdam. (Foto Universiteit van Amsterdam)

Anders dan over de 17e (Gouden) eeuw is er over de 19e (IJzeren) eeuw in Nederland weinig geschreven. Toch draagt ze er zelf één aan: het is de eeuw van treinen, bruggen en stoommachines. En dat allemaal met dank aan één metaal, het ijzer.

Onophoudelijke innovatie
Over dit gebeuren zijn destijds twee televisieseries en een tentoonstelling gemaakt, waaraan onze gastspreker samen met Hans Goedkoop heeft gewerkt. De IJzeren eeuw laat het begin zien van een tijdperk van onophoudelijke innovatie en versnelling. Het begin van ons moderne Nederland. Tijdens deze avond is het boek “De IJzeren eeuw” geschreven door Hans Goedkoop en Kees van Vliet te koop. Het belooft volgens de HVS een leerzame en mooie avond te worden.

Jaarvergadering
Wie lid van de Historische Vereniging Sliedrecht is uitgenodigd om aanwezig te zijn op de jaarvergadering, donderdag 23 februari 2017, aanvang 19.30 uur. Deze vindt plaats in het Griendencollege, Prof. Kamerlingh Onneslaan 109. Na het officiële gedeelte en een pauze wordt de film ‘Het erfgoed van de baggerindustrie’ getoond. Eigendom van het Nationaal Baggermuseum. De consumpties zijn deze avond gratis.

Plaats een reactie

*=Verplicht veld