Sliedrecht wint bekerduel tegen Zwaluwe

door Joop Hartog
SLIEDRECHT – In de derde ronde van de KNVB Districtsbeker heeft Sliedrecht zaterdag 17 december 2016 een eenvoudige 6-2 overwinning behaald tegen Zwaluwe uit Lage Zwaluwe, de koploper uit de 3e klasse B. Met diverse basisspelers op de bank bereikte de ploeg van Michel Langerak hiermee de laatste 16 uit het district Zuid I

Middenvelder Coen v.d. Waal in actie tegen Zwaluwe. (Foto Joop Hartog / Sliedrecht24) 

Aanvankelijk zag het er naar uit dat Sliedrecht met een sterke start, korte metten zou maken met deze 3e klasser, maar doelpogingen van o.a. Stefan van Dam en Luciano van Harlingen misten de juiste richting.

Snelle omschakeling
Zwaluwe “parkeerde de bus” zeker niet voor eigen doel, maar zocht indien mogelijk de aanval. Nadat Inam Quliyev in de 16e minuut de paal raakte, was Zwaluwe in de omschakeling via de snelle Thijs ’t Hooft direct doeltreffend (0-1) en was Sliedrecht aanvallend nog steeds zoekend naar de juiste precisie om doelman Jeffrey v.d. Veeke te verschalken.

Verzet gebroken
Een gemakkelijk gegeven strafschop wegens hands leverde Sliedrecht via Stefan van Dam de gelijkmaker op (1-1) en een rake kopbal van Luciano van Harlingen enkele momenten later bracht Sliedrecht zelfs aan de leiding (2-1). Toen 10 minuten voor rust Mike Langerak een sprintduel op een dieptepass won en succesvol afrondde (3-1) was het verzet van Zwaluwe gebroken en kon Sliedrecht gemakkelijk de controle over de wedstrijd houden. Nog enkele goede scoringskansen werden niet adequaat benut; alleen een fraaie voorzet van Luciano van Harlingen in de slotminuut werd eenvoudig door Mike Langerak omgezet in een doelpunt, zodat met een 4-1 voorsprong werd gerust.

Bovenliggende partij
In de 2e omgang kabbelde de wedstrijd lange tijd voort, waarbij Sliedrecht wel de bovenliggende partij was en de bal gemakkelijk liet rondgaan maar niet sterk aandrong. Halverwege de 2e helft verzilverde Luciano van Harlingen koppend een slimme boogbal van Nizar Mekkaoui (5-1) en deed Zwaluwe via een harde vrije trap vanaf ca. 18 meter nog wat terug via Joey Konings (5-2). Nadat Mike Langerak kort voor tijd nog een dot van een kans voor open doel miste, bracht Stefan van Dam in de voorlaatste minuut de eindstand met een fraaie treffer op 6-2. Al met al een gemakkelijke overwinning in deze bekerronde, de laatste wedstrijd in dit kalenderjaar. Na de feestdagen hervat Sliedrecht de competitie weer en zal de eerste returnwedstrijd zaterdag 14 januari 2017 thuis op de Lockhorst worden gespeeld tegen De Jodan Boys.

Plaats een reactie

*=Verplicht veld