AH Sliedrecht regelt stromend water en picknicktafel

SLIEDRECHT – Mede dankzij Albert Heijn Sliedrecht beschikt de Sociale Moestuin over stromend water. Er was zelfs nog wat over en zodoende kon er een picknicktafel worden aangeschaft. 

Het stromend water was een wens die het bestuur en de vrijwilligers al lang koesterden maar nu pas kon worden gerealiseerd. Samen met de picknicktafel nam Machiel Pranger (Albert Heijn Sliedrecht) de voorzieningen officieel in gebruik. (Foto Sociale Moestuin)

Statiegeldbonnetjes
Een jaar geleden overhandigde Pranger een cheque van € 1.000,– aan voorzitter Mirjam Lankreijer van de Sociale Moestuin. Het geld was bij elkaar gebracht door klanten van de supermarkt die hun statiegeldbonnetjes inleverden. Albert Heijn vulde de opbrengst aan tot een mooi rond bedrag. Met de gift werd de lang gewenste aansluiting op het waternet mogelijk.

Eigenhandig
Met de werkzaamheden werd afgelopen voorjaar begonnen. “We hebben de aansluiting relatief voordelig kunnen realiseren omdat we, dankzij de Kringloopwinkel, aan goedkopere materialen zijn gekomen en omdat heel veel werk door onze vrijwilligers zelf is gedaan”, licht Lankreijer toe. Zodoende bleek uiteindelijk geld over voor een grote picknicktafel, “Ook hiervan hebben we alleen het hout hoeven kopen. De tafel is door onze vrijwilligers in elkaar gezet.”

Makkelijk
Nu de Sociale Moestuin stromend water heeft hoeven de vrijwilligers niet meer dagelijks naar NME De Hooizolder aan de overkant voor hun emmertjes water. Lankreijer: “Gewoon de kraan open doen voor een glaasje water, de afwas, je handen wassen…, wel zo makkelijk.” De toiletten op het terrein van de Moestuin aan de Lijsterweg konden altijd al worden doorgetrokken, want dat gebeurde met regenwater. “En dat blijft ook zo, want dat is natuurlijk veel milieuvriendelijker.”

1 gedachte over “AH Sliedrecht regelt stromend water en picknicktafel”

Plaats een reactie

*=Verplicht veld