SLIEDRECHT – Leerlingen van het Wellantcollege uit Gorinchem presenteren maandag 29 augustus 2016 vanaf 16.00 uur in het raadhuis aan het Dr. Langeveldplein hun plan voor een reizende tentoonstelling over waterbewustzijn en waterveiligheid.
De kaart met de mogelijke waterhoogten in meters na een grote overstroming. Hierop is zichtbaar dat het water in de Alblasserwaard-Vijfheerenlanden op veel plekken 5 tot 6 meter hoog kan komen te staan.
Dat doen ze aan de Sliedrechtse burgemeester Bram van Hemmen (CDA) en de Papendrechtse wethouder Jan Nathan Rozendaal (ChristenUnie-SGP).
Waterbewustzijn
Beiden zijn lid van de gebiedsraad MIRT A5H, waarin bestuurders uit de hele regio samenwerken om ook in de toekomst beschermd te blijven tegen de gevaren van hoog water. Vanuit de gebiedsraad is het idee ontstaan om een reizende tentoonstelling te ontwerpen, waarmee het waterbewustzijn van jongeren in de leeftijd van 10 tot 16 jaar wordt vergroot. In het kader van ‘real life learning’ is met het Wellantcollege besproken of leerlingen watermanagement deze tentoonstelling kunnen ontwerpen. Zo leren ze meteen hoe het is om in de praktijk projectmatig te werken voor een opdrachtgever. Vanuit het Wellantcollege is positief gereageerd en nu komt een projectgroep hun plannen presenteren aan de bestuurders.
MIRT A5H
Om goed voorbereid te zijn op de toekomst, doen de elf gemeenten samen met Waterschap Rivierenland, Rijkswaterstaat, Ministerie van Infrastructuur en Milieu en Provincie Zuid-Holland een zogenaamd MIRT-onderzoek naar manieren waarop dijkversterking op een slimme manier gecombineerd kan worden met bijvoorbeeld bouwprojecten op of rond de dijk. Voor meer informatie over MIRT A5H kunt u terecht op de website.