Leerlingen Anne de Vriesschool controleren snelheid langs Baanhoek

SLIEDRECHT – Leerlingen van groep 7 van de Anne de Vriesschool (locatie Baanhoek-West) kwamen dinsdag 8 september 2026 in actie voor verkeersveiligheid rondom hun school. Samen met Veilig Verkeer Nederland, de politie en wethouder Boudewijn Brandwijk (Slydregt.NU) van Mobiliteit en Bereikbaarheid controleerden zij automobilisten op hun snelheid langs Baanhoek. Met de actie vraagt de gemeente Sliedrecht aan het begin van het nieuwe schooljaar extra aandacht voor veilig verkeersgedrag.

Tijdens de actie controleerden de leerlingen samen met een trainer van Veilig Verkeer Nederland en een wijkagent de snelheid van passerende automobilisten. Een groepje leerlingen gebruikte een lasergun om de snelheid te meten. En dat onder het toeziend oog van wethouder Brandwijk. (Aangeleverde foto Remco Zwinkels) 

Tekst gaat verder onder foto (Foto Remco Zwinkels).

Teleurgestelde smiley
Een groepje leerlingen gebruikte een lasergun om de snelheid te meten. Automobilisten die zich aan de maximumsnelheid hielden, kregen van het tweede groepje een lachende smiley te zien. Reed iemand te hard, dan verscheen er een teleurgestelde smiley en sprak het derde groepje de bestuurder samen met de wijkagent aan. Deze buurtactie draagt bij aan meer bewustwording bij kinderen, ouders en automobilisten. Door leerlingen actief te betrekken bij verkeersveiligheid, wordt zichtbaar dat veilig verkeer begint met rekening houden met elkaar. De actie was er om verkeersslachtoffers te voorkomen onder het motto ‘Maak een punt van nul’.