SLIEDRECHT – In de aanloop naar de afsluiting van de Papendrechtsebrug (vanaf vrijdag 17 juli 2026, 23.00 uur t/m woensdag 21 april 2027) gaat maandag 6 juli 2026 vanaf 07.00 uur het fietspad van de Baanhoekbrug voor ruim negen maanden dicht. Voor de (weg)gebruikers van de Baanhoekbrug begint de brugellende dus al eerder.
Tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug wordt het fietspad op de Baanhoekbrug ter beschikking gesteld aan nood- en hulpdiensten en andere spoedeisende ritten. Het is dan niet mogelijk om het fietspad veilig open te houden voor andere gebruikers. (Archieffoto Hans van der Aa / Sliedrecht24)
“De routes naar de Baanhoekbrug maken we geschikt voor het gebruik door nood- en hulpdiensten”, bericht Rijkswaterstaat
Werkzaamheden
Om het fietspad in te richten voor gebruik door de nood- en hulpdiensten worden stalen en betonnen rijplaten neergelegd en worden bouwhekken en toegangspoorten geplaatst die snel open en dicht kunnen. Daarnaast worden keten voor de beveiligers neergezet en een communicatiesysteem voor de beveiliging. Vanaf vrijdag 17 juli 2026 (de dag van de afsluiting van de Papendrechtsebrug – red.) zijn de toegangspoorten aan beide kanten van de brug 24/7 beveiligd. Alleen voertuigen die toestemming hebben worden toegelaten tot de brug.
Tekst gaat verder onder archieffoto.

Omleidingen
Vanaf maandag 6 juli 206 kunnen gebruikers van het fietspad van de Baanhoekbrug aan de noordkant vanaf station Sliedrecht Baanhoek omrijden via Sonate, Rondo, Ouverture, Ketelweg, Burgemeester Keijzerweg, Papendrechtsebrug en de Baanhoekweg. Vanaf de zuidkant van de Baanhoekbrug geldt de omleidingsroute in omgekeerde richting. Tot dus de afsluiting van de Papendrechtsebrug, vrijdag 17 juli 2026, 23.00 uur.
Veerverbindingen
Daarna kunnen (brom)fietsers en voetgangers gratis met de pont. Er komen twee gratis veerverbindingen voor voetgangers, (brom)fietsers, scootmobielen en brommobielen. Een grote en een kleinere pont. Op de grote pont, die vaart tussen 06.00 – 23.00 uur, is ook ruimte voor brommobielen. Motoren en landbouwvoertuigen kunnen niet mee.
- Veerverbinding Papendrecht vaart langs de Papendrechtsebrug tussen de Visschersbuurt in Papendrecht en de Kerkeplaat in Dordrecht. Deze pont begint vrijdagavond 17 juli om 23.00 uur en vaart daarna elke dag van de week, ook in de nacht. Van maandag tot en met vrijdag vertrekt de pont tussen 06.00 – 10.00 uur en tussen 15.00 – 19.00 uur elke tien minuten. Tussen 10.00 – 15.00 uur en tussen 19.00 – 23.00 uur elk kwartier. Vanaf 23.00 – 06.00 uur vaart de pont elk half uur. Zaterdag, zondag en op feestdagen vaart de pont tussen 06.00 – 23.00 uur elke twintig minuten en tussen 23.00 – 06.00 uur elk half uur.
- Veerverbinding Rosmolenweg vaart tussen halte Rosmolenweg in Papendrecht (de voormalige Waterbushalte) en de Kerkeplaat in Dordrecht. Deze pont start zaterdagochtend om 06.00 uur en vaart daarna elke dag van de week van 06.00 – 23.00 uur. Er is elke twintig minuten een afvaart. De eerste afvaart vanaf de Rosmolenweg is om 06.00 uur, de laatste om 22.40 uur. Vanaf de Kerkeplaat is de eerste afvaart om 06.10 uur, de laatste om 22.50 uur. Op deze pont kunnen (brom)fietsers, voetgangers en scootmobielen meevaren.
Alle vertrektijden van de ponten staan hier online of download de app van Riveer.
Renovatieplan
Rijkswaterstaat renoveert het bewegende deel van de Papendrechtsebrug. De brug krijgt een nieuwe brugklep en de aannemers vernieuwen het bewegingswerk en de systemen voor bediening, besturing en bewaking. De wanden van de brugkelder en de pijler waar het brugdek op rust worden versterkt. Dat zorgt voor grote hinder op de wegen in en om de Drechtsteden.
Richt een extra eerste hulp post in in Sliedrecht en de overige logistiek verdelen over Gorinchem, Dordt via A16 (duurt 5 min langer ofzo), Rotterdam of waar dan ook.
Is het echt zo moeilijk ?
Dit is echt een dramatisch slechte situatie voor duizenden mensen.
Waarom geen pont in Sliedrecht, dat kan RWS toch wel doen voor Sliedrecht, lijkt mij.
Nu is er zeker genoeg
Verkeers aanbod!! Na 7 july as !! Wij zijn ook onderdeel Drechsteden, in voor en tegenspoed
Gemeente pleeg ns n belletje!