Gebouw aan Maaslaan ‘natuurvrij’ gemaakt voor sloop

SLIEDRECHT – Gemeente Sliedrecht zegt de sloop voor te bereiden van het pand aan de Maaslaan 6. “Voordat een gebouw gesloopt mag worden, moet eerst worden gecontroleerd of er beschermde dieren in het gebouw aanwezig zijn. Denk hierbij aan vleermuizen of vogels. De afgelopen jaren is hier onderzoek naar gedaan”, bericht de gemeente.

Aan de buitenkant van het gebouw aan de Maaslaan 6 zijn speciale kleppen geplaatst. Deze kleppen zorgen ervoor dat dieren het gebouw nog wel kunnen verlaten, maar niet meer naar binnen kunnen. (Foto Gemeente Sliedrecht)

Om ervoor te zorgen dat dieren het gebouw nog wel kunnen verlaten, maar niet meer naar binnen kunnen, zijn maatregelen genomen. Door het plaatsen van speciale kleppen aan de buitenkant is het pand nu ongeschikt gemaakt als verblijfplaats voor dieren. Er zijn geen sporen van vleermuizen of andere beschermde dieren gevonden. Het pand is daarom nu natuurvrij en mag volgens de natuurwetgeving gesloopt worden.

2 gedachten over “Gebouw aan Maaslaan ‘natuurvrij’ gemaakt voor sloop”

  1. Het markante schoolgebouw had ook een andere functie kannen krijgen. Ze hadden beter de toenmalige bleyburghschool ook kannen handhaven, dan was het gebouw bewaard gebleven. Weer een mooi stukje sliedrecht weg. Er is voor tonnen aan de achterzijde bijgebouwd , maar het interreseert de gemeente niet. Sinds dat de bleyburgh is vertrokken 2016 geen onderhoud meer gepleegd en de boel laten verloederen en verenigingen die zijn uit gezet. Dadelijk met de hoogbouw nog meer verkeer op de deltalaan. De partijen die hiervoor zijn maken veel kapot hier in het dorp.

  2. Toch jammer dat zo’n onder architectuur gebouwde school gesloopt gaat worden. Maar ja niet alles is te bewaren tot in eeuwigheid.

Plaats een reactie

*=Verplicht veld