INGEZONDEN BRIEF: Ga stemmen!

(Archieffoto Hans van der Aa / Sliedrecht24)
 
Gisteren sprak ik op de weekmarkt in Sliedrecht veel inwoners. Wat me vooral opviel is dat het vertrouwen in de politiek, zowel landelijk als lokaal, bij veel mensen erg laag is. Toch heb ik iedereen op het hart gedrukt om wél te gaan stemmen. Juist nu. Want deze gemeenteraadsverkiezingen gaan over belangrijke keuzes voor de toekomst van ons dorp.
 
Het gaat over onze voorzieningen, verenigingen en de leefbaarheid in Sliedrecht. Er staan grote projecten op stapel en Sliedrecht dreigt jarenlang één grote bouwplaats te worden. 
 
Of zalen en partycentrum De Lockhorst ooit nog terugkomt is onzeker. 
 
Het zwembad lijkt te verdwijnen richting Hardinxveld, terwijl renoveren en opknappen ook opties zijn.  Als het überhaupt al terugkomt.
 
Jarenlang is er sprake geweest van achterstallig onderhoud en dat is zonde, want het kan zoveel mooier en beter.
 
Ook werd er gesproken over praktische oplossingen, zoals het plaatsen van zonnepanelen op het platte dak van het zwembad bij De Lockhorst. Dat zijn concrete stappen die bijdragen aan een duurzamer en toekomstbestendig Sliedrecht.
 
Wat me daarnaast raakte waren de oudere inwoners die zich eenzaam voelen en behoefte hebben aan contact en activiteiten. Er zijn gelukkig initiatieven, zoals de tentoonstelling The Sixties in het Sliedrechts Museum waar aankomende zaterdag live muziek is, en de Gouwe Ouwe in De Lockhorst. 
 
Mooie momenten om elkaar te ontmoeten. Ik hoop dat zorginstellingen en woonlocaties deze activiteiten actief onder de aandacht brengen bij senioren, want veel mensen worden nu simpelweg niet bereikt.
 
Ook de erbarmelijke staat van het Winklerplein kwam vaak ter sprake. Het oogt verwaarloosd, terwijl ondernemers daar juist ontzettend hun best doen. Dan mag je verwachten dat ook de gemeente haar verantwoordelijkheid neemt en investeert in een verzorgde en aantrekkelijke omgeving.
 
We zitten vlak voor de verkiezingen. Er staan grote beslissingen op stapel die Sliedrecht voor jaren gaan bepalen. Als er ooit een moment is waarop je stem telt, dan is het nu.
 
Ga op een lokale partij stemmen. 
 
Voor onze voorzieningen, onze ondernemers, onze ouderen en het dorpse karakter van Sliedrecht.
 
Met vriendelijke groet,
Simone de Groot
 
Brieven worden 1 op 1 overgenomen. De redactie is niet verantwoordelijk voor de inhoudelijke juistheid van een ingezonden brief. Plaatsing houdt niet in dat de redactie achter de inhoud van het bericht staat. Een brief wordt uitsluitend geplaatst als de bron bij ons bekend is. De naam van de afzender wordt onder het artikel geplaatst. NAW- en e-mailgegevens worden niet openbaar gemaakt. Een ingezonden brief plaatsen we onverkort, soms ook omdat er geen artikel over het onderwerp op online krant Sliedrecht24 is verschenen.

Redactie Sliedrecht24

7 gedachten over “INGEZONDEN BRIEF: Ga stemmen!”

  1. Meneer de Munck.

    Er zijn 2 lokale partijen. Dat zijn Slydregt.NU en Pro Sliedrecht.
    De rest is verbonden met de regering in Den Haag.
    De partijen die lokaal zijn, krijgen geen subsidie om campagne te voeren en moeten dus alles uit eigen zak betalen.

    Meneer Visser.

    U bedoelt een politicus van een landelijke partij?
    Die stond er om de demonstratie kracht bij te zetten en niet omdat de partij Slydregt.NU zelf geen demonstratie kan organiseren en uitvoeren.
    Men mag van mening verschillen, ook in de politiek.
    Mensen kunnen elkaar beledigen, uitschelden en met steken onder water naar beneden halen.
    Maar daar bereikt niemand iets mee.
    Dan wordt het net als de regering in Den Haag een kleuterklas welke niet naar de inwoners en ondernemers luistert.
    Als het erom gaat dat er signalen zijn, dat er niet naar de inwoners geluisterd wordt, dan moet gewoon het roer om.

  2. Beste Rene de Munck, er was en is duidelijk een verschil tussen lokale partijen en landelijke partijen.
    Om te beginnen krijgen landelijke partijen middelen om campagne te voeren. Daar moet D66 ook bij horen. Lokale partijen kunnen geen gebak uitdelen en met cadeautjes gaan staan.
    U schrijft dat alle kandidaten het beste voor hebben met alle Sliedrechters? Werkelijk?
    Waar zijn ze dan bij de huurders van het warmtenet?
    Ik kan nog veel meer opnoemen dat de gemeenteraad niet voor ons allemaal heeft gestaan.
    Ze stonden er ook echt niet toen Peter Donk insprak voor de gemeenteraad om de gemeentepagina te behouden voor Sliedrecht24.
    Als een paar Sliedrechters niet serieus genomen worden dan gaat het ons allemaal aan.
    Recht door zee en geen spelletjes!

  3. Ga stemmen maar niet op weglopers zoals de heer Bijderwieden. Die heeft zijn zaken niet op orde en neemt geen verantwoordelijkheid. Oh ja, een inkomen als wethouder van ruim €8.000 per maand is wel lekker toch? Iets te snel geweest met weglopen? Een aanfluiting voor de VVD en Sliedrecht!

  4. Kees Visser
    Welke landelijke Politici zijn te hulp geroepen ?
    Graag gewoon namen moemen daar kunnen de plaatselijke geregristeerde politieke partijen in Sliedrecht nog wat van leren

  5. First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.

    Ghandi..

    Het gaat dus de goede kant op simone!
    Heb jullie ook bezig en aanwezig gezien .Top!

  6. Als de partij waar Simone zich zo sterk voor maakt echt zo lokaal is als ze doet geloven, waarom hebben ze dan bij gehouden anti azc-demonstraties landelijke politici nodig om hun punt te maken?

    Waar ik het met Simone wel eens mee bent: laat je stem niet verloren gaan; ga stemmen!

  7. Beste Simone bedankt voor je oproep om vooral lokaal te gaan stemmen op D66 Sliedrecht, ja want ook wij zoals alle partijen in Sliedrecht zijn lokaal. Alle toekomstige raadsleden zijn lokaal. Er is geen onderscheid tussen lokaal. Alle kandidaten hebben het beste voor, voor alle Sliedrechters.

Plaats een reactie

*=Verplicht veld