Slydregt.NU: ‘D66 strooit met desinformatie over AZC-protest’

SLIEDRECHT – “Het verzoek van D66 Alblasserwaard aan burgemeester Jan de Vries om de demonstratie van zaterdag 25 oktober 2025 tegen de komst van een AZC in Sliedrecht te verbieden, is gebaseerd op desinformatie”, stelt donderdagavond 2 oktober 2025 Slydregt.NU. De lokale politieke partij reageert op een artikel op online krant Sliedrecht24.

“Wij benadrukken dat het hier gaat om Sliedrechters die vreedzaam en zichtbaar gebruik willen maken van hun grondwettelijk recht om te demonstreren. Hen nu afschilderen als een bedreiging, is niet alleen onjuist maar ook respectloos richting inwoners die oprecht zorgen hebben om de toekomst van hun dorp. Slydregt.NU zal blijven opkomen voor de stem van deze inwoners en laat zich niet intimideren door valse frames of bangmakerij vanuit D66”, reageert fractievoorzitter Mark Jongeneel (Slydregt.NU). (Archieffoto Gemeente Sliedrecht)

“Ten eerste: noch de heer Van Herk, noch mevrouw Romeijn maken deel uit van de gemeenteraad van Sliedrecht. Het is dan ook misleidend om te suggereren dat deze lokale D66-stem namens de Sliedrechtse politiek spreekt. Ten tweede: alle demonstraties tegen AZC’s in het land zijn géén PVV-manifestaties. Het zijn initiatieven van bezorgde inwoners en lokale actiegroepen die zich ernstige zorgen maken over de veiligheid, leefbaarheid en draagkracht van hun gemeenschap. Het framen van deze protesten als ‘PVV-manifestatie’ is een doorzichtige poging om burgers en de PVV in diskrediet te brengen”, vindt fractievoorzitter Mark Jongeneel (Slydregt.NU), “Wat ons bovendien verbaast, is dat D66 met geen woord rept over de pro-AZC-demonstranten die vaak vergezeld gaan van knokploegen van ANTIFA. Deze groepen staan erom bekend geweld niet te schuwen en de openbare orde juist te verstoren. Dat D66 dit gevaar negeert, maar ondertussen vreedzame inwoners wegzet als een risico voor de democratie, is haast wereldvreemd te noemen.”

7 gedachten over “Slydregt.NU: ‘D66 strooit met desinformatie over AZC-protest’”

  1. Ik vind het nogal ironisch dat juist Slydregt.nu een andere partij beticht van desinformatie, terwijl ze er zelf groot door zijn geworden.
    Ik kan me alle onzin nog wel herinneren die regelmatig door Jongeneel is geplaatst, vooral bedoeld om op te hitsen.
    Kijk eerst maar even in de spiegel.

  2. En voor zon idee als d66 nu heeft dus een demonstratie willen verbieden omdat het niet in je straatje past is dus een woord gemaakt welke ook d66 graag rondstrooit , fascisme . Dat is dit namelijk in zijn puurste vorm een ander zijn stem ontzeggen. Was het ook niet d66 die in de corona tijd riep dat ongevaxcineerden in kampen moesten? Hopelijk verdwijnt die partij naar de vergetelheid .

  3. Waar zijn wij nu mee bezig,we hebben al een gemeenteraad die niet naar de inwoners lulstert en nu krijgen we dat zooitje van d66 wat niet wil hebben dat de sliedrechters niet hun mening mogen hebben a.u.b laten ze hun (…) mond houden.

  4. Voldoenden reden om de demonstratie te verbieden, zie in den haag ook niet georganiseerd door PVV

  5. Waar blijven de andere partijen in Sliedrecht?
    De democratie krijgt een flinke trap in de rug.
    D66 zit nu helemaal niet in de gemeenteraad in Sliedrecht. Alblasserdam, Papendrecht en Sliedrecht zijn gefuseerd en draagt de naam D66 Alblasserwaard.
    Heeft het te maken met de asiel deal tussen Sliedrecht en Alblasserdam?
    Dus gewoon ordinair geld voor de gemeentes.

    De inwoners van Sliedrecht hebben nog geen eens de kans gekregen om vragen te stellen over het AZC.
    Het COA zegt in een andere gemeente zelf als een asielzoeker zich binnen misdraagt, buiten “af moet koelen” …..dus die komt uit in een woonwijk.
    Mogen mensen bezorgd en tegen een AZC zijn?
    Ik dacht het wel!

  6. Nee beste Ad, het klopt wel degelijk. Antifa- en pro-AZC-demonstranten staan erom bekend zich tussen een menigte te mengen om verwarring en verdeeldheid te zaaien. Hun doel is vaak om een vreedzaam protest te kapen en te laten escaleren, zodat er een negatief beeld ontstaat. Daar zijn deze groepen op uit, en dáár zitten we in Sliedrecht niet op te wachten.
    Ze zijn meestal te herkennen aan gezichtsbedekkende kleding, juist om niet op te vallen. Gewone vredelievende mensen die simpelweg hun stem willen laten horen, komen doorgaans gewoon casual gekleed.
    Daarom heeft meneer Jongeneel terecht een punt. En dus mensen met gezichtsbedekkende kleding niet mee laten deelnemen aan het protest!

  7. Het is naïef om, zoals dhr Jongeneel doet, te denken dat enkel bezorgde Sliedrechters op deze demonstratie afkomen. Het zal ongetwijfeld ook minder vredelievende lieden met andere bedoelingen aantrekken. Waarom de opmerkingen over antifa genoemd worden is mij een raadsel, want dit heeft niks met deze demonstratie te maken, dat zijn enkel wat losse populistische flodders.

Plaats een reactie

*=Verplicht veld