door Hans van der Aa
SLIEDRECHT – Er is al veel over gepraat en geschreven. De komst van een asielzoekerscentrum (AZC) naar Sliedrecht-Noord. Nabij de hoogspanningsmasten aan de Kweldamweg / Zwijnskade staat een AZC voor maximaal 250 mensen gepland. Maandag 15 september 2025 begon de voorbelasting van de veengrond.
Vrachtwagens (kippers) met een inhoud van ruim twintig kuub zand worden op het terrein gereden. Na het onderzoek en uitzetten van het gebied en het graven van een watergang rondom is voor passanten nu écht goed zichtbaar dat er wat staat te gebeuren. Het voorbelasten van de grond duurt negen maanden. (Foto Hans van der Aa / Sliedrecht24)
Tekst gaat verder onder foto.
In het tijdpad staat de aanvraag vergunning om te bouwen (oktober 2025), de start aanleg infra zoals riool, water en elektriciteit (medio tot eind 2026) en het plaatsen van de woonunits en aanleg buitenterrein (eind 2026/begin 2027). In het voorjaar van 2027 verwacht Gemeente Sliedrecht dat het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) de opvang opent.
Te triest voor woorden. Op het burgemeester Winklerplein al intimiderende samenscholingen. Inwoners mijden ook het Feitsmapark inmiddels om dezelfde reden en zeker in het donker. Waar willen onze wethouder Ton Spek en burgemeester naartoe? Prettig vooruitzicht voor de inwoners van Sliedrecht!
Nog een korte tijd voordat de vrijheid van onze jonge meisjes en vrouwen in Sliedrecht voorbij zal zijn.
En dat met dank aan het gemeentebestuur van Sliedrecht, dat hier lekker aan zal gaan verdienen, want elke gelukzoeker die hier binnenkomt levert geld op. Maar die zullen hun handen wel weer in onschuld gaan wassen als het verkeerd afloopt
Graag inhoudelijk reageren op een artikel.
Kom met een meer inhoudelijke reactie. Dat is de afspraak in het reageren.
Ziet er eerder naar uit dat ze het graf voor de gemeente Sliedrecht aan het delven zijn…
En nu maar hopen dat Hardinxveld-Giessendam aantrekkelijker is om te hangen.
Hoe zat het met het veiligheidsplan inmiddels?
Volgende keer graag een inhoudelijke reactie en geen opmerking.
Fijn nu het zwembad er naast bouwen