Slydregt.NU: ‘Stop nú met de bouw van het AZC’

SLIEDRECHT – De lokale politieke partij Slydregt.NU wil dat onmiddellijk de stekker uit de plannen voor de komst van een asielzoekerscentrum (AZC) gaat. Het college van Sliedrecht kondigde maandag 25 augustus 2025 aan dat de bouw van het AZC in SliedrechtNoord in het voorjaar van 2027 gereed moet zijn.

De tragische moord op Lisa in Abcoude toont volgens Jongeneel pijnlijk aan dat falend beleid levens kost. “Als jullie deze koers vasthouden, zijn jullie medeverantwoordelijk voor mogelijk nieuw leed. Dat risico mogen we in Sliedrecht nooit nemen”, waarschuwt fractievoorzitter Mark Jongeneel (Slydregt.NU) dinsdagmiddag 26 augustus 2026 het college en de andere partijen in de gemeenteraad. (Archieffoto Gemeente Sliedrecht)

Slydregt.NU is daar glashelder over. “Deze plannen moeten direct van tafel”, zegt fractievoorzitter Mark Jongeneel (Slydregt.NU) en bericht: “College en coalitie, dit is geen vriendelijke waarschuwing, maar een keiharde oproep. Zolang jullie doorgaan zonder écht veiligheidsplan, hebben jullie bloed aan jullie handen.” Slydregt.NU is resoluut tegen de komst van een AZC.

Onveilig, misplaatst en zonder empathie
Volgens Slydregt.NU is de bouw van een AZC in Sliedrecht volstrekt onverantwoord. Jongeneel: “Sliedrecht heeft geen politiebureau, en toch wil men honderden asielzoekers opvangen langs een donkere fietsroute die dagelijks door schoolkinderen wordt gebruikt. Te midden van maatschappelijke onrust kiest het college voor een bouwplanning. Een keuze die kil is en volstrekt misplaatst. Terwijl Sliedrechters al jaren wachten op een woning, worden nu huizen en middelen gereserveerd voor opvang.”

Stop plan
Slydregt.NU komt met een eis. “Wij eisen dat het college en de coalitie per direct afzien van deze bouwplannen. Stop nú met de bouw van het AZC. Geen uitstel, geen mitsen of maren: dit AZC mag er niet komen. Sliedrecht is geen verdienmodel voor het COA, mensenhandelaren en zeker geen proeftuin voor Haagse experimenten. Eerst veiligheid en woningen voor onze eigen inwoners. De Sliedrechter op één!”, haalt Jongeneel uit naar de rest van de (lokale) bestuurders. 

Oproep
Slydregt.NU roept inwoners op hun stem te laten horen. Jongeneel: “Maak gebruik van uw demonstratierecht, kom uit uw luie stoel! Schrijf emails, stuur brieven, kom met ludiek protest desnoods hangt u de Nederlandse vlag omgekeerd op. Laat het college en de coalitie duidelijk merken dat Sliedrecht dit niet wil. AZC weg ermee!”  

16 gedachten over “Slydregt.NU: ‘Stop nú met de bouw van het AZC’”

  1. Helemaal eens met deze meneer! Ik zou willen dat “onze” T@B in Hardinxveld, ook zo sterk positie inneemt tegen dit azc!!! Wij willen dit niet!!!!!

  2. Toen ik nog in Kampen woonde, is er een meisje vermoord door een azc’er.
    Meerdere vrouwen zijn verkracht van wie er nog 2 vastzitten.
    Burgermeester koelewijn heeft een avondklok voor het azc willen instellen(zit net over de kampergrens (roggeblotsluis 1500 asielzoekers wonen daar), maar dat is afgewezen.
    Kampenaren hebben er meer last van als de Drontenaren. Ik hoor meerdere verhalen over dat azc, kan wel een boek schrijven.

  3. Het is ronduit schandalig om zo’n drama als de dood van Lisa te misbruiken voor je populisme en daarmee dan stemmen te kunnen winnen. Hiermee wordt blindelings de grote blonde voorganger gevolgd. Het suggereren dat elke asielzoeker een moordenaar of verkrachter is, is symbolisch voor Jongeneel, maar dat is net zo onjuist als dat elke populist een racist of fascist is.

  4. Geachte heer Verweij,

    Ik kan uw gedachten gang niet volgen, omdat u de veiligheid van Sliedrechters niet vooropzet. Zelf denk ik als een van onze dochters of vrouwen uit Sliedrecht wat overkomt dat het leed en/of geweld wat er dan komt niet te overzien zal zijn. Zelf stuur ik mijn dochter al jaren naar een vechtsport zodat ze zichzelf kan verdedigen. Onze dochters zijn bang voor de monsters onder hun bed en ik lig ’s nachts wakker voor de monsters op straat!

    Van uit uw geloof snap ik dat u er voor de medemens wilt zijn.
    Maar het grote deel van de asielzoekers met islamitische achtergrond verafschuwd uw geloof.

    Persoonlijk heb niks tegen de echte vluchteling, maar er zijn te veel gelukzoekers die niks geven om onze waarden en normen. Op deze manier raken wij Nederland kwijt.

    De meeste echte vluchtelingen die staan er positief in en willen wel wat opbouwen en mee doen dit zeg ik uit ervaring.
    Een mooie uitspraak van een somalische vluchteling, een oud collega, die zei; “jullie waren goed voor mij en mijn gezin toen wij naar Nederland kwamen en nu moet ik goed terug doen”.
    Dit waren zijn letterlijke woorden.

  5. waarom is er eigenlijk geen referendum (stemming onder de bevolking geweest ) we leven toch in een democratie

  6. Dat is gemakkelijk mijnheer Verweij, prediken voor eigen parochie. Een oorzaak heeft een gevolg. Om dat op te lossen moet de oorzaak weggenomen worden. De oorzaak is zeker niet barmhartigheid.
    Daarnaast spreekt u over een recent drama!!! 1? Talloze! U volgt vast het nieuws niet.
    En als statushouders geen voorrang krijgen bij toewijzen woningen, waarom wonen er een 10 tal van deze gezinnen in dure eengezinswoningen, terwijl er talloze Sliedrechters op een woning wachten, al jaren lang!
    En Alblasserdam houdt zijn belofte? Natuurlijk!

  7. Bizarre bewoordingen van Mark Jongeneel door te schrijven dat “Zolang jullie doorgaan zonder écht veiligheidsplan, hebben jullie bloed aan jullie handen.” Is het nou echt zo moeilijk om in fatsoenlijker bewoordingen je punt te maken? En denk je nou echt dat andere partijen er op deze maniet op zitten te wachten om met jullie samen te werken, laat staat een eventueel toekomstige coalitie te vormen? Een constructiever houding zou jullie sieren en bereik je heel wat meer mee.

  8. Wat een onbeschaafde retoriek toch weer. In het voorbijgaan krijgen alle vluchtelingen de schuld in de schoenen geschoven van een recent drama.

    Feitenvrij is het ook. Het aantal mensen in AZC’s is 14x minder dan het aantal arbeidsmigranten. Bovendien hébben we al een AZC (in het gemeentekantoor); zonder problemen. Het AZC buiten het dorp levert op dat de komende jaren tientallen Sliedrechtse woningen niet naar statushouders hoeven (want die taak neemt Alblasserdam over).

    Wie meent de westerse christelijke cultuur een dienst te moeten bewijzen; trekt in het migratiedebat een strenge lijn op integratie en arbeidsmigratie, en een barmhartige lijn voor vluchtelingen…

    rd.nl/artikel/1118156-er-is-geen-asielcrisis-maar-een-cultuurcrisis

  9. Helaas levert het geld op.
    En geld is wat de gemeente drijft. De ongekozen burgemeester en de zittende wethouder Spek, houden vol. 2027 ter ontlasting van Ter Apel.
    De timing is zeer slecht te noemen. Hoe kunnen zij op draagvlak rekenen, na een moord op een meisje alleen op een fiets. We lezen berichten dat niemand achter een hek zit, want dat is verboden, dus ook onze kinderen kunnen weleens onveilig zijn. Het is gewoon een heel slecht idee. Vlakbij het zwembad, vlakbij maneges en aan de rand van ons dorp.
    Laten we onze ogen niet sluiten voor de problemen die er zijn.
    Laat de gemeente kijken naar wat de inwoners er tegenin brengen. Zorg voor veiligheid in ons dorp en kom niet aan met: het zal wel loslopen, want er gaat snel iets fout in een kookpot. Dat is landelijk wel gebleken.
    Ik steun Slydregt.NU.

  10. Sliedrecht, denk aan ons vrouwen zodat wij veilig over straat kunnen blijven gaan, dus aub geen azc.

  11. Ook wij willen absoluut géén azc in Sliedrecht! Weg met deze plannen, gereformeerde burgermeester en gemeenteraad…weg met jullie zogenaamde humane plannen! Het heeft geen draagvlak onder de burgers, jullie gaan ons opzadelen met de bekende problemen, die zo goed als alle azc’s met zich meebrengen! Zo goed als geen beveiliging, géén of nauwelijks politie, en in geval van problemen…niemand thuis! Dus wij willen die gasten niet!!!!! Een dikke NEE…wat ons betreft…!

  12. Helemaal mee eens! 💪 Dit plan is totaal ondoordacht en gaat volledig voorbij aan de zorgen van de inwoners van Sliedrecht. Zonder politiebureau, zonder concreet veiligheidsplan en midden in een woningcrisis wordt er gewoon doorgeramd alsof onze gemeenschap er niet toe doet.

    De voorbeelden uit andere gemeenten laten zien dat de risico’s levensgroot zijn – en tóch wil het college dit doordrukken. Dat is niet alleen kil, maar ronduit gevaarlijk. Onze kinderen moeten veilig naar school kunnen fietsen, onze inwoners verdienen eindelijk woningen en voorzieningen, niet nóg meer achterstanden.

    Het is tijd dat de stem van de Sliedrechters gehoord wordt: stop de bouw van het AZC, nú! Sliedrecht is er voor de Sliedrechters, niet voor Haagse proefballonnen of de belangen van het COA.

    👉 College, luister naar uw inwoners. Dit plan kan en mag niet doorgaan.

  13. Ik zeg stoppen met dat AZC je haalt alleen maar ellende in huis .Want als er gedonder komt zijn BenW niet thuis. Laat ze eerst maar er uitgooien wat hier niet thuis hoor .Dan is er ruimte zat maar daar hoor ik die Ton Spek niet over .

  14. COA /regering wil het dus gebeurd kan je zeggen.
    Vrees zolang de sgp/cd/cda aan kant van wethouder staat vergeet het.
    ooit heeft lokaal protest geholpen ziekenhuis in wilhelmina straat te behouden,maar dit is geen lokaal of regioneel probleem.

Plaats een reactie

*=Verplicht veld