Leger Truck Tour staat garant voor optimale beleving bijrijders

door Hans van der Aa
SLIEDRECHT – Opgeven door het warme weer was geen optie, de mannen met ‘Het Groene Virus’ hadden er alles voor over om hun bijrijders en begeleiders vandaag een fantastische dag te bezorgen. Op zaterdag 21 juni 2025 werd de achttiende Leger Truck Tour (LTT) door de Alblasserwaard gereden. Daarbij werd in het Baggerdorp onder andere winkelpromenade Kerkbuurt gepasseerd.  

Legervoertuigen uit de Tweede Wereldoorlog hadden nog geen airco. Verschillende trucks hadden wel de mogelijkheid om in de open lucht te zitten. Sommige trucks konden zelfs hun voorruit omhoogklappen, dat gaf tijdens het rijden enige verkoeling Hier passeert de colonne het Merwedeplein. Door de hitte – de temperatuur schommelde rond de 30 graden – viel de publieke belangstelling in de Kerkbuurt behoorlijk tegen. (Foto Hans van der Aa / Sliedrecht24)

Tekst gaat verder onder foto.

De Leger Truck Tour startte langs de Rivierdijk in Hardinxveld-Giessendam, waar oprichter Baltus de Ruijter van stichting Het Groene Virus een grote loods tot zijn beschikking heeft. Bij Stoeterij Black Horses aan de Parallelweg, de sportstal van eigenaar Jan Vink, werd een tussenstop ingelast voor de lunch (op de foto hierboven komt een Jeep aan op het lunchadres). Burgemeester Jan de Vries (CDA) sprak daar de aanwezigen toe en maakte – vooruitlopend op de komende NAVO-top in Den Haag – een geintje: “Als ik zo om mij heen kijk, voldoen wij hier in de Alblasserwaard al ruimschoots aan de nieuwe defensienorm van vijf procent…” 

Tekst gaat verder onder foto.

Geen moeite teveel
Jaarlijks wordt de LTT georganiseerd voor mensen met een beperking. Dat wordt gedaan in samenwerking met stichting De Ark, logeerhuis voor mensen met een beperking in Hardinxveld-Giessendam.  Ook ouders, broertjes, zusjes en andere begeleiders zijn daarbij welkom. Met ongeveer 30 legervoertuigen en 150 passagiers wordt een tocht door de Alblasserwaard gereden. Geen enkele moeite is teveel om bijrijders ‘aan boord’ te krijgen. Met vereende krachten worden ook mensen met rolstoel achterop de trucks meegenomen (zie foto hierboven).

Een ijsje!
Samen voor Sliedrecht deelde in de Kerkbuurt vlaggetjes uit om het langsrijden nog feestelijker te maken. Na het passeren van de winkelpromenade zette de colonne weer koers naar het beginpunt in Hardinxveld-Giessendam. Alle deelnemers hebben er – ondanks de drukkende warmte – ongetwijfeld weer enorm van genoten. Op het eindpunt kreeg iedereen een ijsje, dat zorgde voor welkome verkoeling!

Plaats een reactie

*=Verplicht veld