door Hans van der Aa
SLIEDRECHT – In aanloop naar de Dag van de Zorg vond vrijdagmiddag 9 mei 2025 een bijzondere gebeurtenis plaats. In Muziekcafé Candlelight aan het Burgemeester Winklerplein lanceerde Zeno Zorg tijdens een feestelijke release party het nummer ‘Samen Sterk’. Uitvoerend artiesten zijn Juniicalm en L CIANO. Het nummer is ‘een warme ode aan het uithoudingsvermogen, de veerkracht en het menselijk hart in de zorg. Herkenbaar voor iedereen die er werkt, of ooit op zorg mocht rekenen.’
Juniicalm (Junior Calmera, links op de foto) en L CIANO (Luciano Morais) op het podium in Candlelight. Samen Sterk is tot stand gekomen op initiatief van Robin Stout, relatie- en marketingmanager bij Zeno, in samenwerking met zorgprofessionals en de beide artiesten. De inspiratie voor het nummer komt uit de dagelijkse praktijk van de casuïstiek waar Zeno bij betrokken is en waar Calmera zelf al jaren als begeleider actief is. (Foto Hans van der Aa / Sliedrecht24)
Tekst gaat verder onder foto.
Samen Sterk is ‘een krachtig eerbetoon aan de duizenden zorgverleners die dag in, dag uit onmisbaar werk verrichten. Zonder toeters of bellen. Stil en standvastig. Aanwezig, met hart en ziel.’ “Het idee lag al jaren op de plank,” vertelde Stout. “Er was alleen nooit het juiste moment. Hoe bijzonder is het dan dat deze track nu uitkomt – gemaakt door én voor mensen uit de zorg, geïnspireerd op een echt verhaal.” De hartekreet ‘Sommige helden dragen geen cape – maar wel zorg!’ is veelzeggend.
Ode aan de zorg
Het nummer is een ode aan iedereen die zich dagelijks met hart en ziel inzet in de zorg. Het belicht de waardevolle rol die zorgprofessionals spelen in het leven van hun cliënten, en hoe zij, vaak achter de schermen, het verschil maken. Een warme ode aan het uithoudingsvermogen, de veerkracht en het menselijk hart in de zorg. Herkenbaar voor iedereen die er werkt, of ooit op zorg mocht rekenen. Samen Sterk benadrukt het belang van aandacht, nabijheid en begeleiding – juist op momenten waarop dat niet vanzelfsprekend is en in een tijd waarin de (jeugd)zorgsector onder druk staat.
Spotify en YouTube
Tegelijk met de release op 9 mei 2025 gaat de track live op Spotify en ook de videoclip in première op YouTube. Daarmee wordt niet alleen het lied zelf, maar ook het verhaal erachter zichtbaar: een ode aan mensen die van betekenis zijn op de meest kwetsbare momenten. Brede verspreiding van het nummer vindt plaats tijdens de Dag van de Zorg, maandag 12 mei 2025.
Tekst gaat verder onder foto.
Wat is Zeno?
Zeno Zorg – gevestigd aan Stationspark 480 – is strategisch partner in de zorg. Met een netwerk van meer dan 1.000 flexibele zorgprofessionals ondersteunen ze capaciteitsuitdagingen, complexe zorgvraagstukken of begeleiding thuis. En dat in de gehandicaptenzorg, GGZ en ouderenzorg. Vanuit oprechte passie voor het vak zetten zij zich onvoorwaardelijk in bij zorgvraagstukken met de juiste kennis en expertise. Maatwerk staat daarbij voorop.