SLIEDRECHT – In een ondergrondse papiercontainer aan de Prof. Lorentzlaan nabij de kruising met de Prof. van Musschenbroekstraat heeft vrijdagavond 12 juli 2024 brand gewoed. De brandweer heeft het vuur gedoofd.
De brandweer liet de container vol water lopen. (Foto Ruben van der Sterren / Sliedrecht24)
Omwonenden zagen kort na 21.00 uur een groepje minderjarige jongeren met lucifers spelen en gooien. Zij probeerden ook een haag aan de Prof. Keesomlaan in brand te steken. Vermoedelijk waren zij ook betrokken bij de brandstichting in de papiercontainer.
Tekst gaat verder onder foto.

Kosten
De branden in ondergrondse vuilcontainers zijn een ergernis voor wethouder Ton Spek (CDA) van Beheer en Openbare Ruimte. Vaak is er volgens hem sprake van brandstichting. Spek vertelde eerder tegen online krant Sliedrecht24 er dit over: “Eerst het uitrukken van de brandweer en daarna moeten we de afvalcontainers weer leeg (laten) pompen. Dit zijn voorzieningen ten behoeve van de inwoners. Dus ook voor (de vaders en moeders van) de vernielers! Het is gewoon gekkigheid dat dat steeds zo door onzinnig, dom vandalisme wordt vernield.”