SLIEDRECHT – Groei & Bloei afd. Alblasserwaard organiseert dinsdag 26 maart 2024 in bibliotheek AanZet aan Scheldelaan 1 een lezing over planten en dieren in en rond de vijver. Frans van der Graaf geeft de lezing, aanvang 20.00 uur. Voor leden is de avond gratis toegankelijk; niet-leden betalen € 3,–.
Het wordt een interessante en leerzame lezing voor degenen, die een vijver willen beginnen of al een vijver hebben. Er valt volgens Groei & Bloei veel over vijvers veel te vertellen. (Stockfoto)
Van der Graaf was 40 jaar lid van Groei & Bloei afdeling Alblasserwaard en ook jarenlang bestuurslid. Hij werkte op een vaste plantenkwekerij en was daarnaast brandweerman. Na zijn pensionering werd hij samen met zijn vrouw eigenaar van een fraaie tuin in Brabant, die ze hebben hersteld en vernieuwd. Deze tuin, De Wildert in Oud-Gastel, is van april tot september maandelijks te bezoeken.
Voorkomen troebel water
Deze avond zal gesproken worden over de natuurlijke vijver met vissen, kikkers, salamanders alsook over waterplanten én de problemen die zich kunnen voordoen. Hij zal zich beperken tot de hoofdpunten, waarbij de nadruk wordt gelegd op het voorkomen van troebel water, groen water, draadalgen en waterlelies die te groot worden, niet meer bloeien of niet meer boven komen drijven. Maar ook over onderwaterplanten die heel de vijver volgroeien of juist dood gaan, eendenkroos en reigers.
Tekst gaat verder onder stockfoto.
Onderhoud
Al deze problemen hebben een oorzaak en voor alles is een oplossing. Dus ook het onderhoud komt ruim aan bod. Vragen van de bezoekers zullen de invulling van deze avond mede bepalen. Frans zal trachten op alle vragen een antwoord te geven, zodat men tevreden naar huis gaat en men een helder beeld heeft over vijvers, de bewoners ervan en hoe men problemen het best kan bestrijden.