SLIEDRECHT – De Voedselbank Sliedrecht krijgt een steeds prominentere rol in de Sliedrechtse samenleving. Daar hebben ze zelf niet om gevraagd, maar de economische situatie heeft er toe geleid dat steeds vaker mensen aankloppen voor hulp. “Het afgelopen half jaar nam die hulpvraag toe met dertig procent”, zegt voorzitter Bas Groenendijk van Voedselbank Sliedrecht.
Voedelsbank Sliedrecht zag een toenemend aantal mensen een beroep doen. De gestegen kosten voor veel mensen en ook de verhoging van het vastgestelde vrije inkomen dat klanten mogen hebben, veroorzaakten de groei. (Foto Voedselbank Sliedrecht24)
Voedselbank Sliedrecht kan het gelukkig nog goed aan, maar ziet met enige zorg naar de toekomst. Groenendijk: “Het distributiecentrum Rotterdam heeft aangegeven dat er in de loop van 2023 nog maar 1/3 van de huidige voedselstroom aan ons wordt geleverd. Dat heeft uiteraard veel consequenties voor onze klanten en wij zullen op zoek moeten gaan naar bedrijven, kerken en scholen die ons een warm hart toedragen.” Zij moeten voor een aanvulling van de pakketten voor de Voedselbankklanten zorgen. Elk initiatief wordt daarom volgens Groenendijk op prijs gesteld, uiteraard in overleg met Voedselbank Sliedrecht.