PRO Sliedrecht wil zondagsopenstelling voor heel het dorp; Alles of niets!

door Peter Donk
SLIEDRECHT – De lokale politieke partij PRO Sliedrecht komt dinsdagavond 18 oktober 2022 met een wijzigingsvoorstel voor wat betreft de zondagsopenstelling tijdens een besluitvormende vergadering van de gemeenteraad. “Wij zullen aanstaande dinsdag een voorstel doen tot wijziging van het besluit, zodat alle bedrijven binnen de grenzen van Sliedrecht die dat willen op zondag open mogen”, schrijft PRO Sliedrecht vrijdag 14 oktober 2022 op hun website. Gaan de andere politieke partijen daar niet in mee, dan stemt PRO Sliedrecht tegen een openstelling elke zondag voor bedrijven boven de snelweg A15 vanaf zondag 6 november 2022. 

Eerder gaf fractievoorzitter Mark Verheul (PRO Sliedrecht) daarvoor al een voorzet in de gemeenteraad, maar nu staat het op papier. “Tijdens de eerste behandeling van dit voorstel kregen wij de indruk dat de SGP-Christenunie ondanks gemaakte afspraken van plan is tegen dit besluit te stemmen. Daarom hebben wij het vermoeden dat deze afspraken in de coalitie zijn gemaakt met de gedachte dat PRO Sliedrecht (en andere oppositiepartijen) dit voorstel aan een meerderheid willen helpen”, bericht PRO Sliedrecht op hun website. (Foto gemeente Sliedrecht)

Uit onderzoek blijkt volgens PRO Sliedrecht dat 22% procent van de Sliedrechters op zondag de dagelijkse boodschappen doet. “Dit betekent dat zij dit buiten Sliedrecht moeten doen. Ook op dit gebied willen wij eerlijke kansen creëren, omdat onze lokale ondernemers zo omzet mislopen”, aldus PRO Sliedrecht, die het huidige voorstel als een compromis ziet tussen de coalitiepartijen SGP-Christenunie, CDA en VVD.

Keuze ondernemer
De partij van Verheul schrijft: “Volgens het coalitieakkoord is het economisch belang de belangrijkste reden voor deze verruiming. Maar blijkbaar telt het economisch belang van de bedrijven ten zuiden van de A15 niet. PRO Sliedrecht is van mening dat gelijke kansen voor alle ondernemers moeten gelden. Natuurlijk wordt dit besluit door de VVD geclaimd als een overwinning, maar voor PRO Sliedrecht is het een verlies dat een deel van de Sliedrechtse ondernemers minder kansen krijgen. Als ons wijzigingsvoorstel niet wordt aangenomen, zal PRO Sliedrecht tegen het voorstel van het college stemmen. Dit doen we niet omdat we tegen de zondagsopening zijn. Wij zijn ervoor de keuze aan ondernemers te laten om op zondag open te gaan. We doen dit omdat we pal achter alle lokale ondernemers staan en gelijke kansen willen creëren.”