SLIEDRECHT – In lunchroom Tikkie Bijzonder aan Kerkbuurt 33 wordt dinsdag 19 april 2022 een informatieavond gehouden over herinrichting Kerkbuurt-Oost. Dat heeft de gemeente Sliedrecht aan bewoners en pandeigenaren meegedeeld. Belangstellenden zijn tussen 18.30 – 20.30 uur welkom.
Een beeld van Kerkbuurt-Oost volgens de gemeente Sliedrecht. Onder de noemer ‘De Nieuwe Winkelstraat’ geven pandeigenaren en ondernemers samen met de gemeente het winkelgebied een impuls. Dit plan gaat uit van een kernwinkelgebied voor winkels en horeca en daaromheen aanloopstraten. (Foto 3D-impressie gemeente Sliedrecht)
In de aanloopstraten van Kerkbuurt-Oost moet meer ruimte komen voor bijvoorbeeld wonen en werken. Naar aanleiding van eerdere gesprekken is de herinrichting verder onderzocht door het externe adviesbureaus BRO en Movares. Half januari 2022 is het onderzoeksrapport over de herinrichting van Kerkbuurt-Oost afgerond. In dit rapport is naar voren gekomen dat de straat geen belangrijke verkeers- of ontsluitingsfunctie heeft of krijgt. Het advies van BRO en Movares is om de straat niet open te stellen voor autoverkeer. “Het adviesbureau geeft wel aan dat de herinrichting van de straat goed is voor de functie als aanloopstraat van het winkelgebied. Ook moet daarbij gekeken worden naar de aspecten van leefbaarheid, veiligheid en groen”, aldus de gemeente Sliedrecht.
Tekst gaat verder onder tweet.
Kerkbuurt-Oost (het gedeelte van de Kerkbuurt tussen de Waterkeringsweg en de PC Hooftlaan) wordt niet opengesteld voor autoverkeer. In plaats daarvan gaat de gemeente Sliedrecht de Kerkbuurt-Oost inrichten als een aanloopstraat van het winkelgebied. (Kaart gemeente Sliedrecht) pic.twitter.com/IbuRV2m7Ur
— Sliedrecht24 (@Sliedrecht24) April 13, 2022
Plan
Op basis van het advies van BRO en Movares heeft het college van B&W besloten om het plan van herinrichting van Kerkbuurt-Oost te herzien. Op het programma staat het verwijderen en afvoeren van de bestaande bestrating, het verplaatsen van de bestaande poller naar de nieuwe locatie, het verplaatsen en extra aanbrengen van de lijngoot ten behoeven van het afvoeren van het hemelwater, het herinrichten van het groenvak en het opnieuw bestraten van de Kerkbuurt-Oost. In de aanloopstraat gaat de gemeente Sliedrecht meer ruimte voor bijvoorbeeld wonen en werken ontwikkelen. Van het deel Kerkbuurt tussen de Waterkeringweg en de PC Hooftlaan wordt nu een voorlopig ontwerp gemaakt.
Dit lijkt mij in de eerste en enige plaats een zaak van de bewoners en bedrijven daar. De kosten zijn nog niet bekend maar mogelijk toch een paar 100.000 euro? Het plaatje ziet er trouwens niet compleet uit maar dat is bijzaak.
Liep er net nog door maar het ziet er m.i. nog heel netjes uit evenals de goot aan de zijkanten en de aansluiting naar de P.C. Hooftlaan.
Je zou kunnen overwegen om het geld ergens anders in te investeren in plaats van iets mooi maken dat al mooi is alleen omdat een bureau dat zegt? Maar nogmaals, dat is aan de bewoners. Ben al lang blij dat het niet open wordt gesteld voor alle verkeer.