SLIEDRECHT – Na 32 jaar in de peuteropvang te hebben gewerkt, is Leny de Bruijn met pensioen. Donderdag 23 december 2021 nam ze afscheid van ‘haar peuters’ bij Wasko’s peuterspeelgroep Madelief in de ppenbare basisschool Henri Dunant school aan de Kerkstraat.
Leny de Bruijn werd door (oud)collega’s met een versierde auto thuis opgehaald om naar de peuterspeelgroep te gaan waar ze onthaald werd door haar peuters. (Foto Wasko)
“Veel collega’s werken al een flink aantal jaren bij ons”, zegt locatiemanager Marit Koppelaar en vervolgt: “Dat is eigenlijk niet zo bijzonder voor Wasko. Maar 32 jaar is wel een hele lange tijd. Niet alleen de peuters zullen Leny missen, ook wij, haar collega’s.” Leny de Bruijn heeft meerdere generaties in Sliedrecht zien opgroeien. “Dat is altijd leuk om te zien, meerdere kinderen uit een gezin die elkaar opvolgen, maar ook om de kinderen van de kinderen die voorheen op de groep zaten te mogen verwelkomen is leuk”, zegt Koppelaar.
Spelend lerend en lerend spelen
In de 32 jaar dat De Bruijn werkte in de peuteropvang hielp ze kinderen om zich spelenderwijs ontwikkelen, zowel op het sociaal-emotionele vlak maar ook op het gebied van spelend leren en lerend spelen. De laatste jaren is er steeds meer aandacht voor het systematisch volgen van de ontwikkeling van de peuters en het signaleren van mogelijke achterstanden. “En ze was natuurlijk ook een vraagbaak en steun voor ouders”, aldus Koppelaar.
Een topper die Leny. We gaan haar missen na al die jaren!