Vat: ‘Betere communicatie naar inwoners waar ze terecht kunnen voor hulp’

SLIEDRECHT – “Het aandeel inwoners van Sliedrecht dat zegt te weten waar zij terecht kunnen voor professionele hulp verschilt sterk per problematiek. Hier zullen we de komende tijd gericht op inzetten in de communicatie naar inwoners toe”, schrijft wethouder Piet Vat (SGP/ChristenUnie) van Sociaal, Zorg en Welzijn in een College Informatiebrief (CIb) aan de leden van de gemeenteraad. Hij reageert naar aanleiding van een uitgevoerd onderzoek.

Wethouder Piet Vat (SGP-ChristenUnie): “Wat in positieve zin opvalt, is dat de bekendheid is toegenomen. Het gaat hierbij met name om voorzieningen die binnen Het Bonkelaarhuis te vinden zijn.” (Archieffoto Hans van der Aa / Sliedrecht24)

In het najaar van 2019 heeft het Onderzoekcentrum Drechtsteden een tussenmeting van de Monitor Sociaal uitgevoerd. In deze tussenmeting, die precies tussen de twee grote metingen van 2017 en 2021 is gedaan, zijn volwassen inwoners van Sliedrecht vragen voorgelegd rond de onderwerpen bekendheid met voorzieningen en mantelzorg. Daarnaast zijn extra vragen gesteld met betrekking tot de bibliotheek. 

Mooi resultaat
Volgens Vat kunnen we stellen dat met de komst van Het Bonkelaarhuis ook de bekendheid van de verschillende voorzieningen is toegenomen. Vat in de CIb: “Een uitkomst om trots op te zijn! De Bibliotheek Sliedrecht komt ook positief uit de tussenmeting, met een gemiddeld rapportcijfer van 7,8. Wat betreft de resultaten m.b.t. mantelzorg valt op dat de bekendheid van het Alzheimercafé sterk is toegenomen (van 56% naar 77%). Dat is een mooi resultaat en daarvoor spreken we graag onze dank uit naar alle inspanningen van het Mantelzorgpunt.” Volgens Vat blijft de gemeente Sliedrecht aandacht houden voor de communicatie naar inwoners over alle vormen van mantelzorgondersteuning binnen de gemeente om de bekendheid hiervan verder te vergroten.

Plaats een reactie

*=Verplicht veld