Kerstlunch om eenzaamheid te doorbreken en gezelligheid op te zoeken

SLIEDRECHT – Zo’n dertig mensen hebben dinsdag 17 december 2019 genoten van een kerstlunch in sociëteit Bij Boertie aan de Krommestoep. Het jaarlijkse evenement was georganiseerd door Stichting Welzijnswerk Sliedrecht.

Genoten werd van lekkernijen als heerlijke soep, broodjes met allerlei beleg en kroketten. (Foto Stichting Welzijnswerk Sliedrecht)

Vrijwilligerscoördinator Elza Hogendoorn van Stichting Welzijnswerk Sliedrecht heette iedereen hartelijk welkom en bedankte ABB Bouwgroep voor het mogelijk maken van de lunch. Drie medewerkers van dat bedrijf waren ook aanwezig en schoven bij verschillende tafels aan. Leon Boer van Bij Boertie vertelde kort wat over het restaurant en over het buffet. Daarna kon tafel na tafel beginnen met de maaltijd. 

Verbinding, herkenning en nagenieten
Uit verschillende verhalen was te horen dat het leven zomaar kan veranderen na één gebeurtenis. Een val met als gevolg nooit meer goed kunnen lopen, waardoor heel veel dingen niet meer mogelijk zijn. Of het overlijden van een partner, waardoor het zo stil wordt in huis. “Dan duurt een dag lang. Halverwege dachten de deelnemers na over de vraag: ‘Wat maakt u blij?’ Mooi om te zien wat er gebeurt als mensen daar over praten. Er ontstaat zomaar verbinding, herkenning en vooral ook weer een nagenieten”, vertelt Hogendoorn, “Aan het einde van de lunch werd duidelijk dat ook zo’n lunch mensen blij maakt. Door de gezelligheid, door het lekkere eten, doordat er gezorgd wordt en aandacht is voor elkaar. Mooi om dat te beleven met elkaar.”

Plaats een reactie

*=Verplicht veld