Mogelijk jaarlijks tienduizenden euro’s over twee jaar voor ‘inclusieve samenleving’

SLIEDRECHT – Het is dinsdag 8 oktober 2019 aan de gemeenteraad van Sliedrecht om in te stemmen met een bedrag van € 30.000,– structureel per jaar vanaf 2021 voor het bevorderen van wat de gemeente noemt ‘een inclusieve samenleving’. Het voorstel van het College van B & W vloeit voort uit een visie voor het LHBTI-beleid in Sliedrecht.

De uitreiking van de vlag aan burgemeester Bram van Hemmen (CDA) van de gemeente Sliedrecht, sinds kort ook regenbooggemeente. Rechts fractievoorzitter Anton Huijzer (PvdA). PvdA Sliedrecht wilde donderdagmiddag 14 februari 2019, op Valentijnsdag, nogeens benadrukken dat Sliedrecht regenbooggemeente is. (Archieffoto Peter Donk / Sliedrecht24)

Aanleiding was de ‘motie vreemd aan de dag Sliedrecht Regenboog dorp’ van PvdA, PRO Sliedrecht en Slydregt.NU, waar de raad half december 2018 met veertien stemmen voor en zes stemmen tegen mee instemde. Alleen de fractie van SGP-ChristenUnie stemde tegen. Het College van B & W is daar mee aan de slag gegaan en trekt deze nu breder met financiële middelen er bij, die nu niet meteen voorhanden zijn.

Breder perspectief
De motie was destijds niet voorzien van een dekkingsvoorstel voor de realisatie van een uitvoeringsprogramma. Binnen de huidige middelen in het sociaal domein is geen ruimte voor de dekking van de kosten voor de uitvoering en daarom stelt het college voor de kosten te betrekken bij de integrale afweging van de kadernota 2021. “Wij hebben de strekking van de motie in breder perspectief geplaatst door deze te integreren in een visie op inclusief beleid voor alle inwoners van Sliedrecht”, aldus het college in het raadsvoorstel. Het geld is bedoeld voor activiteiten door organisaties, scholen en (sport)verenigingen. Denk aan het aanbieden van trainingen aan professionals tot aan activiteiten om de onderlinge acceptatie van inwoners te vergroten. Als de raad akkoord gaat en nog niet met andere in- of aanvullingen komt.